کمیسیون اقتصادی اروپا رشد منطقه یورو را با کاهش پیش‌بینی کرد

کمیسیون اقتصادی اروپا رشد منطقه یورو را با کاهش پیش‌بینی کرد

کمیسیون اقتصادی اروپا رشد منطقه یورو را در سال جاری و آینده میلادی با روند نزولی برآورد کرد.

کمیسیون اقتصادی اروپا پیش‌بینی خود را برای رشد اقتصادی منطقه یورو به دلیل تنش های بین المللی اقتصادی و ژئوپلتیکی و نیز افزایش قیمت نفت برای سال‌های پیش‌رو با کاهش پیش‌بینی کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، این کمیسیون برآورد خود را برای رشد اقتصادی در منطقه یورو برای سال ۲۰۱۸ میلادی به ۲.۱ درصد کاهش داد و این رقم را برای سال ۲۰۱۹ میلادی ۱.۹ درصد اعلام کرد؛ این درحالی است که پیش از این رقم ۲ درصد برآورد شده بود.

همچنین رشد اقتصادی منطقه یورو در سال ۲۰۱۷ میلادی با رسیدن به ۲.۴ درصد بیشترین رکورد ۱۰ سال اخیر را به خود اختصاص داد.

کمیسیون اقتصادی اروپا اعلام کرد: کاهش رشد تجارت جهانی، افزایش بلاتکلیفی و بالا رفتن قیمت نفت تاثیر منفی بر روی رشد اقتصادی بطور کل می‌گذارد؛ ضمن اینکه به دنبال کاهش بهبود بازار کار، فعالیت اقتصادی در کشورهای عضو اتحادیه اروپا کاهش پیدا می‌کند.

همچنین محرک‌های اقتصادی در سطح جهانی در حوزه رشد و تجارت جهان در سال گذشته میلادی بر روی اقتصاد اروپا تاثیر مثبت گذاشت؛ اما چشم‌انداز رشد اقتصادی به دنبال بالا گرفتن تنش‌های تجاری، رشد جهانی را با روند نزولی روبرو می‌کند.

بر همین اساس، بخشی از کاهش پیش‌بینی رشد اقتصادی اروپا به پایان یافتن برنامه خرید دارایی از سوی بانک مرکزی اروپا تا پایان سال جاری میلادی بر می‌گردد.

برپایه این گزارش، کمیسیون اقتصادی اروپا پیش‌بینی خود از نرخ تورم منطقه یورو را در سال ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ میلادی ۱.۸ درصد عنوان کرد که پیش از این رقم ۱.۷ درصد را برآورد کرده بود.

 

منبع: اینوستینگ

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند