ایران بروکر

تبادل نظر امیرعبداللهیان و سلاجقه درباره کنفرانس بین‌المللی مقابله با گردوغبار

تجارت نیوز

وزیر امور خارجه کشورمان و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست امروز به منظور تبادل نظر درباره کنفرانس بین المللی مقابله با گرد و غبار با یکدیگر دیدار کردند.

به گزارش تجارت‌نیوز، به منظور تمهید برگزاری کنفرانس بین المللی مقابله با گرد و غبار، علی سلاجقه، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست و حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه به همراه جمعی از مدیران دو دستگاه روز یکشنبه 10 اردیبهشت در محل وزارت امور خارجه جزئیات برگزاری این نشست بین المللی را مورد بحث و تبادل نظر قرار دادند.

برگزاری این رویداد مهم در قطعنامه سال گذشته مجمع عمومی سازمان ملل متحد در موضوع گرد و غبار به اتفاق آراء به تصویب رسید. دعوت از وزرا و مسئولین ارشد بیش از 50 کشور درگیر به معضل گردوغبار و همچنین روسای برخی سازمان‌ها و نهادهای منطقه‌ای و بین‌المللی برای شرکت در این اجلاس پیش بینی شده است. اجلاسی که ذیل دستورکار سازمان ملل متحد در تهران برگزار خواهد شد.

گسترش بی سابقه طوفان‌های گرد و غبار در جهان به ویژه در غرب آسیا و شمال آفریقا ناشی از تغییرات اقلیمی، کاهش بارندگی، تشدید خشکسالی و سوء مدیریت منابع آبی موجب شده میلیون ها نفر از ساکنین این مناطق با مشکلات و خطرات جدی مواجه شده و رشد و توسعه کشورهای این مناطق با چالش‌های قابل توجهی روبه‌رو شود.

جمهوری اسلامی ایران به عنوان یکی از کشورهایی که طی سالیان اخیر به شدت در معرض این طوفان‌ها و پیامدهای آن قرار داشته، در ادامه تلاش‌های خود از جمله میزبانی اجلاس وزرای محیط زیست در تهران در تیرماه 1401، در صدد است در مقام پرچمدار مقابله با این پدیده از طریق جلب همکاری و مشارکت حداکثری کشورهای منطقه و دیگر کشورها و سازمانهای علاقمند، هم افزایی میان ساز و کارهای محیط زیستی موجود در منطقه و جهان و بسیج منابع مالی و تهیه و اجرای برنامه های اقدام مشترک گامی اساسی در راستای ایجاد امنیت و توسعه برای همه بردارد.

مطالعه کنید
همه چیز در مورد تغییر ساعت کاری ادارات/ بانک‌ها و بورس چه ساعتی آغاز به کار می‌کنند؟

منبع:‌ تسنیم

نظرات