گرانترین خودرویی که در فروردین ۹۸ به ایران وارد شد

فروردین سال 97 بیش از یک هزار خودروی خارجی به کشور وارد شده بود که این رقم امسال به 330 خودرو رسید و گرانترین این خودروها یک دستگاه خودروی تسلای برقی به ارزش ۱۲۹ هزار دلار بود.
گرانترین خودرویی که در فروردین ۹۸ به ایران وارد شد

به گزارش تجارت‌نیوز، آمار واردات کشور در فروردین ماه امسال نشان می‌دهد در بازه زمانی ابتدا تا انتهای فروردین ۹۸، بیش از ۳۳۰ دستگاه خودرو سواری به ایران وارد شده و این در حالی است که واردات خودرو در فروردین امسال به نسبت مدت مشابه سال قبل، ۶۷ درصد کاهش داشته است.

بر اساس آمار اعلامی گمرک، در فروردین ماه امسال بیشترین واردات خودروی سواری از مبدأ کشور کره صورت گرفته و ۲۰۰ دستگاه خودرو سواری از این کشور به ارزش ۵٫۴ میلیون دلار از منطقه ویژه شهید رجایی به ایران وارد شده است.

واردات خودرو ایران در فروردین ماه امسال بعد از جمهوری کره، از کشورهای امارات، بریتانیا و عمان انجام شده که این کشورها به ترتیب ۷۵ دستگاه، ۳۰ دستگاه و ۲۴ دستگاه خودروی سواری به ایران صادر کرده‌اند و پس از این کشورها، چین و آلمان قرار دارند که از هریک از این دو کشور، ۲ دستگاه خودروی سوار وارد کشور شده.

براساس این گزارش، گرانترین خودروی وارده شده در میان خودروهای وارداتی فروردین ماه، یک خودروی تسلای برقی است که با قیمت ۱۲۹ هزار دلار از آلمان وارد گمرک غرب تهران شده است.

منبع: تسنیم

این مطلب را به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام تجارت نیوز