کد خبر: 174707

روایت بانک مرکزی از گرانی و ارزانی کالاها هفته دوم آذر ۹۶

بر اساس اعلام بانک مرکزی، در هفته منتهی به دهم آذر ماه، نرخ مرغ، برنج، تخم‌مرغ و سبزی گران شده است.

روایت بانک مرکزی از گرانی و ارزانی کالاها هفته دوم آذر ۹۶
سرویس بازار -

بانک مرکزی گزارش گرانی و ارزانی کالاهای اساسی را در هفته منتهی به دهم آذر ماه منتشر کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، بر این اساس، نرخ ۴ گروه کالایی نسبت به هفته گذشته، افزایش را نشان داده است. بر این اساس، نرخ تخم مرغ، برنج، سبزی و مرغ گران شده است.

لبنیات و تخم مرغ

در هفته مورد گزارش در گروه لبنیات بهای تمام اقلام نسبت به هفته قبل بدون تغییر بـود. قیمت تخم مرغ معادل ۱.۷ درصد افزایش یافت و شانه‌ای ۱۱۸ هزار تا ۱۵۰ هزار ریال فروش می‌رفت.

برنج و حبوب

در این هفته در گروه برنج بهای برنج داخله درجه یک معادل ۰.۱ درصد افزایش داشت. قیمت سایر اقلام این گروه ثابت بود. در گروه حبوب بهای نخود معادل ۰.۳ درصد افزایش یافت و قیمت سایر اقلام بدون تغییر بود.

میوه‌ها و سبزی‌های تازه

در هفته مورد بررسی، در میادین زیر نظر شهرداری گوجه‌فرنگی عرضه کمی داشت. سایر اقلام میوه و سبزی تازه که تعدادی از آنها از نظر کیفی در مقایسه با سایر میوه‌فروشی‌ها متفاوت بودند، به نرخ مصوب سازمان میادین میوه و تره‌بار عرضه می‌شد.

میوه‌فروشی‌های سطح شهر اقلام میوه و سبزی تازه را عرضه می‌کردند که در گروه میوه‌های تازه بهای لیموشیرین معادل ۰.۶ درصد، هندوانه ۱۳.۵ درصد و موز ۱.۷ درصد افزایش ولی قیمت سایر اقلام این گروه بین ۴.۱ درصد تا ۸.۵ درصد کاهش یافت.

در گروه سبزی‌های تازه بهای بادنجان معادل ۴.۶ درصد کاهش ولی قیمت سایر اقلام این گروه بین ۱.۳ درصد تا ۱۳.۸ درصد افزایش داشت.

گوشت قرمز و گوشت مرغ

در هفته مورد گزارش بهای گوشت گوسفند و گوشت تازه گاو و گوساله ثابت بود. قیمت گوشت مرغ معادل ۴.۳ درصد افزایش یافت.

قند، شکر، چای و روغن نباتی

در این هفته بهای قند، شکر، چای خارجی و انواع روغن نباتی بدون تغییر بود.

 

منبع: مهر

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.