اکسکوینو

دعوت هواداران رئیسی به گردهمایی در ورزشگاه اهواز

تجارت نیوز

برخی کاربران تلفن همراه در اهواز، امروز پیامک‌هایی را با مضمون حضور در ورزشگاه این شهر، به منظور دیدار با سیدابراهیم رئیسی، نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری دریافت کردند.

به گزارش تجارت‌نیوز، در متن این پیامک که با سرشماره «ایران قوی» ارسال شده، نوشته شده است: «همه با هم می‌آییم، امروز ساعت ۲۰، ورزشگاه تختی اهواز، دیدار سیدابراهیم رئیسی.»

مشخص نیست که آیا امکان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در این تجمع وجود دارد یا خیر. بر اساس مصوبات ستاد مقابله با کرونا، تجمعات انتخاباتی گسترده ممنوع است.

امروز عبدالرضا رحمانی‌فضلی گفت: اکثر نامزدها در شهرستان‌ها و استان‌ها هنوز ستادی ندارند و علی‌القاعده وقتی ستاد ندارند، فعالیتی هم ندارند. ما برای برگزاری میتینگ‌ها با شرط امکان استفاده از ۳۰ درصد فضا مجوز داده‌ایم، اما تا امروز حتی یک میتینگ برگزار نشده است (ایسنا).

فرهاد ابول نژادیان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی‌شاپور اهواز در روزهای اخیر وضعیت شهر اهواز را از نظر رنگ‌بندی کرونایی، «قرمز» اعلام کرد (مهر).

 

photo 2021 06 09 16 34 45

 

 

انتخابات ریاست‌جمهوری روز جمعه ۲۸ خرداد برگزار می‌شود. مردم می‌توانند در این روز در انتخابات شورای شهر، میان‌دوره‌ای مجلس شورای اسلامی و میان‌دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری نیز شرکت کنند.

بنا بر اعلام اسماعیل موسوی، سخنگوی ستاد انتخابات کشور، ۵۹ میلیون و ۳۱۰ هزار و ۳۰۷ نفر واجد شرایط رای دادن در انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۴۰۰ هستند. بیش از ۷۲ هزار شعبه اخذ رای در سراسر کشور پیش بینی شده است که به عنوان شعبه‌های ثابت و سیار، کار اخذ رای را در ۲۸ خرداد انجام می‌دهند.

بر اساس گزارش خبرگزاری‌ها وی گفته است که در ۲۴ مرکز استان و البته غیر از تهران، انتخابات به صورت الکترونیک برگزار می‌شود، بنابراین در این مراکز استان‌ها از تعرفه کاغذی و از صندوق‌های رای معمول نیز استفاده نمی‌شود، بلکه صندوق‌های رای الکترونیکی وجود دارند و افراد با وارد کردن کد هر یک از نامزد‌ها می‌توانند به نامزد مورد نظر خودشان رای بدهند.

تا کنون دو مناظره انتخاباتی میان کاندیداها برگزار شده است.

نخستین مناظره انتخابات ۱۴۰۰ ایران، روز جمعه ۱۵ خرداد با موضوع اقتصادی برگزار شد. دومین مناظره نیز دیروز، سه‌شنبه ۱۸ خرداد، ساعت ۱۷ با موضوع فرهنگی، اجتماعی و سیاسی برگزار و به صورت زنده از شبکه یک و خبر سیما و شبکه رادیویی ایران پخش شد.

در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، سیدامیرحسین قاضی‌زاده هاشمی، عبدالناصر همتی، محسن رضایی، سعید جلیلی، سید ابراهیم رئیسی، محسن مهرعلیزاده و علیرضا زاکانی از سوی شورای نگهبان تایید صلاحیت شده‌اند.

 

 

آخرین اخبار انتخابات را در صفحه اختصاصی انتخابات ۱۴۰۰ پیگیری کنید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند