اکسکوینو
گزارش بورس امروز 11 تیر 99

بورس در روز عرضه اولیه سیتا چه وضعیتی داشت؟

تجارت نیوز

در روزی که عرضه اولیه سیتا با اختلال در شبکه پرداخت سیستم بانکی و سیستم معاملاتی برخی از کارگزاری‌ها همراه شده است، شاخص بورس همچنان به رکورد شکنی‌های خود ادامه می‌دهد.

به گزارش تجارت‌نیوز، معاملات امروز بازار سرمایه درحالی انجام شد که دومین عرضه اولیه تابستان با اختلالاتی در سیستم بانکی و سیستم معاملاتی برخی کارگزاری‌ها همراه شد. اما با وجود اختلالات مذکور، شاخص کل با ادامه رکوردشکنی خود امروز نیز با رشد ۶۶ هزار و ۴۴ واحدی به سکوی یک میلیون و ۶۱۲ هزار واحدی رسید. Screenshot 21

 

در جریان معاملات امروز، شاخص کل هم وزن رشد ۱۳ هزار و ۳۲۱ واحدی را تجربه کرد که با بازدهی مثبت ۲٫۹۴ درصدی به کانال ۴۶۶ هزار و ۳۵۹ واحدی وارد شد، این درحالی است که روز گذشته شاخص کل هم وزن رشد ۱۸ هزار و ۲۸۸ واحدی را ثبت کرده بود.

کچاد (۶۸۵۱ واحد)، فارس (۴۵۷۳ واحد)، فولاد (۴۴۵۹ واحد)، فملی (۳۹۷۱ واحد) و شستا (۲۴۶۳ واحد) نمادهای پرتاثیر بر شاخص امروز بودند. همچنین سه گروه بانک‌ها، فلزات اساسی و شیمیایی‌ها برترین گروه‌های صنعت را در آخرین روز از معاملات هفته تشکیل دادند.

Screenshot 22

 

در پایان معاملات امروز، چهارشنبه بیش از یک میلیون و ۳۹۱ هزار معامله در بورس انجام شد که در نتیجه آن ۹ میلیارد و ۱۸۰ میلیون سهم با ارزشی بالغ بر ۱۳٫۷ هزار میلیارد تومان دادوستد شد و ارزش بازار توانست به محدوده جدید ۶۰۳۴ هزار میلیارد تومان برسد.

Screenshot 23

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند