فلزات اساسی بورس را تکان دادند/ شاخص کل با رشدی ۷۱ هزار واحدی رکوردزنی کرد

فلزات اساسی بورس را تکان دادند/ شاخص کل با رشدی ۷۱ هزار واحدی رکوردزنی کرد

در پایان معاملات امروز بازار سهام، شاخص کل بورس تهران با رشدی ۷۱ هزار واحدی وارد کانال یک میلیون و ۸۱۰ هزار واحدی شد تا سقف تاریخی جدیدی به ثبت برساند.

به گزارش تجارت‌نیوز در پایان معاملات بورس یکشنبه ۲۲ تیرماه، شاخص کل با رشدی ۷۱ هزار و ۴۸۴ واحدی (۴٫۱ درصدی) و عبور از ابرکانال یک میلیون و ۸۰۰ هزار واحدی در قله یک میلیون و ۸۱۲ هزار و ۸۳۸ واحدی آرام گرفت. این در حالی بود که در پایان بازار رشد شاخص کل هم‌وزن نیز ۳٫۱ درصد به ثبت رسید.

در جریان معاملات امروز تعداد معاملات نسبت به روز گذشته با ۶ درصد افزایش به یک میلیون ۷۶۹ هزار معامله رسید که در این میان بیش از ۱۰ میلیارد و ۷۰۶ میلیون سهم معامله شدند. ارزش معاملات امروز نیز با رشد ۲۵ درصدی حدود ۲۰ هزار میلیارد تومان شد.

سه نماد کگل، فولاد و فارس به ترتیب با ۸۰۰۵، ۵۶۰۸ و ۵۱۹۸ واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند. این در حالی بود که در معاملات فرابورس نیز سه نماد مارون، صبا و شگویا تاثیرگذارترین نمادها بودند.

امروز در حالی معاملات بورس با رشد ۷۱ هزار واحدی به پایان رسید که برای مدتی معاملات برخی نمادهای بزرگ و تاثیرگذار نظیر شستا و شپنا به دلیل کاهش فشار بر سامانه معاملاتی متوقف شده بود.

همچنین در پایان معاملات امروز سه گروه فلزات اساسی، بانکها و مواد شیمایی به ترتیب با ۲۹، ۲۰٫۸ و ۱۵ هزار میلیارد ریال بیشترین ارزش معاملات امروز را به خود اختصاص دادند. در میان نمادهای بورسی نیز بیشترین ارزش معاملات به فولاد، فملی و شپنا تعلق داشت و خودرو، وبصادر و وتجارت بیشترین حجم معاملات را به خود اختصاص دادند. در جریان معاملات امروز همچنین سه نماد وخارزم، خوساز و کگل بازگشایی شدند که رشد قیمتی آنها بیش از ۲۰ درصد بود.

معاملات روز یکشنبه بازار سهام در حالی به پایان رسید که در دقایق پایانی معاملات شاهد فشار عرضه در بسیاری از نمادهای کوچک بازار بودیم به طوری که صف‌های خرید ریخته شده و بسیاری از معاملات در محدوده منفی انجام شد. موضوعی که می‌تواند شروع بازار فردا را تحت تاثیر قرار دهد.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند