گزارش میدانی از بازار ارز/روزی که دلار تا ۱۵ هزار تومان هم رفت و برگشت

امروز تا پیش از ساعت 13 خیابان فردوسی بیش از روز‌های گذشته در هیجان و ازدحام به سر می‌برد. نرخ دلار نسبت به روز‌قبل افزایش چشمگیری داشته و معامله‌گران می‌گفتند دلار تا ‌15 هزار تومان هم معامله کرده‌اند.

گزارش میدانی از بازار ارز/روزی که دلار تا ۱۵ هزار تومان هم رفت و برگشت

امروز تعدادی از فروشندگان دلار با شنیدن خبر دلار ۱۴هزار و ۵۰۰ تومانی به خیابان فردوسی آمدند و دلار‌های خود را ‌فروختند. پیش‌بینی‌های معامله‌گران هم در تصمیم فروشندگان بی‌تاثیر نبود. وقتی ‌فروشندگان می‌شنیدند که تا بعد ار ظهر امروز قیمت‌ می‌ریزد اضر به فروش دلار‌هایشان می‌شدند.

خانم جوانی هم که برای فروش دو هزار دلار به بازار آمده بود سعی داشت با بالا‌ترین قیمت ممکن دلار‌هایش را بفروشد و می‌گفت:« حدود ۲ هزار دلار دیگر دارم که صبر می‌کنم با دلار۱۶ هزار تومانی بفروشم. من به پیشنهاد یکی از دوستانم دلار ۱۰ هزار تومانی خریدم و حالا سر هر دلار ۴ هزار تومان سود کردم.»

صرافی‌ها هر کدام قیمت‌های متفاوتی روی تابلو‌ها زده بودند که از ۱۴ هزار تومان تا ۱۴ هزار و ۴۰۰ تومان در بخش فروش به چشم می‌خورد. قیمت معامله‌گران هم مانند تابلوی صرافی‌ها متفاوت بود و هر لحظه قیمت جدیدی می‌گفتند.این نرخ‌های متغیر برای فروش بین ۱۴هزار و ۴۰۰ تا ۱۴ هزار و ۸۰۰ تومان و برای خرید ۱۴ هزار تا ۱۴ هزار و ۳۰۰ تومان می‌گفتند.

نوسان قیمت‌ها باعث شده تا صراف‌ها نرخ ارز را روی تابلو ثابت بگذارند و مشتری برای اطلاع از قیمت‌ها به داخل صرافی مراجعه کنند.

یکی از معامله‌گران درباره نرخ‌های امروز می‌گفت:«فکرش را نمی‌کردیم امروز قیمت‌ها به بالاتر از ۱۴ هزار تومان برسد و تا الان که فروشندگان دلار به بازار هجوم آورده‌اند دلار‌هایشان را با قیمت خوبی فروخته‌اند.»

تنها چیزی که در بازار تغییر نکرده است نظر دلال‌ها و صراف‌ها درباره نامعلوم بودن قیمت دلار در روز‌های آینده است.


این مطلب را به اشتراک بگذارید