گشایش پاویون جمهوری اسلامی ایران در یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی گل و گیاه هلند

تجارت نیوز

با حضور شرکت‌های مختلف ایرانی یازدهمین نمایشگاه تخصصی بین‌المللی گل و گیاه هلند آغاز به کار کرد. مراسم گشایش پاویون جمهوری اسلامی ایران با حضور مقامات وزارت جهاد کشاورزی، وزارت صنعت، معدن و تجارت و سفیر و رایزن اقتصادی سفارت کشورمان در هلند، برگزار شد.

در یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی گل و گیاه هلند که بزرگترین نمایشگاه گل و گیاه جهان است، شرکت‌ها و تولیدکنندگان بزرگ حوزه گل و گیاه ایرانی با هدف یافتن بازارهای جدید صادراتی و ورود به شبکه‌های توزیع جهانی حضور دارند.

به گزارش تجارت‌نیوز،محمدجواد قنبری (معاون شرکت نمایشگاه‌های بین المللی جمهوری اسلامی ایران) با اشاره به اهمیت حضور در نمایشگاه‌های خارجی گفت: حضور در چنین نمایشگاه‌هایی موجب افزایش توان تولیدی و صادراتی شرکت‌های ایرانی می‌شود.

وی اضافه کرد: وزارت صنعت، معدن و تجارت برای شرکت‌هایی که در نمایشگاه‌های بین المللی دیگر کشورها شرکت می‌کنند، تسهیلات ویژه‌ای را که شامل پرداخت درصدی از هزینه حضور در نمایشگاه است، در نظر گرفته است.

معاون شرکت نمایشگاه‌های بین المللی جمهوری اسلامی ایران افزود: شرکت‌کنندگان ایرانی در نمایشگاه گل و گیاه هلند، ضمن عرضه محصولات خود، به دنبال آشنایی با آخرین دستاوردها و محصولات حوزه تولید و پرورش، نگهداری، بسته‌بندی و صادرات گل و گیاه و محصولات باغبانی هستند.

علی اکبر شهبازی (مدیرعامل شرکت نمایشگاهی خزر اوراسیا و مدیر پاویون جمهوری اسلامی ایران در یازدهمین نمایشگاه بین المللی گل و گیاه هلند) نیز گفت: در این نمایشگاه آخرین تولیدات گل و گیاه و باغبانی از کشورهای مختلف جهان به نمایش درآمده است و 13شرکت ایرانی هم با همکاری شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین المللی ایران به صورت پاویون در نمایشگاه حضور یافته‌اند.

شهبازی افزود: علاوه بر فعالان بخش خصوصی کشورمان، مدیران وزارت جهاد کشاورزی، کارشناسان و مسئولان تشکلهای صنفی در حوزه تولید و پرورش گل و گیاه ایران و انجمن علمی گل و گیاهان زینتی ایران نیز در این نمایشگاه حضور دارند تا ضمن بازدید از مراکز تولید و پرورش و صادرات گل و گیاه هلند، برنامه‌ریزی‌های لازم را به منظور توسعه و تقویت همکاری‌های بین‌المللی فراهم کنند.

وی افزود: در مراسم افتتاح پاویون، سفیر جمهوری اسلامی ایران در هلند با تک تک شرکت‌کنندگان ایرانی حاضر در نمایشگاه گفتگو کرد و در جریان دیدگاه‌ها، مسائل و مشکلات تولیدکنندگان گل و گیاه ایرانی قرار گرفت.

شهبازی گفت: سفیر جمهوری اسلامی ایران در جریان این گفتگو بر ضرورت نگاه صادرات محور در این حوزه تاکید کرد و از تولیدکنندگان ایرانی خواست وارد شبکه‌های مهم توزیع گل و گیاه جهانی شده و ایران را به این شبکه‌ها متصل سازند. سفیر ایران در هلند همچنین بر آمادگی سفارت کشورمان جهت تسهیل ارتباطات طرف‌های ایرانی با همتایان هلندی در جهت مبادله تجربیات و کمک به توسعه صادرات کشور تاکید کرد.

مدیر پاویون جمهوری اسلامی ایران در یازدهمین نمایشگاه بین المللی گل و گیاه هلند گفت: اضافه کرد: با توجه به ظرفیت بالای جمهوری اسلامی ایران در تولید گل و گیاه، کشورمان می‌تواند به قطب تولید گل در منطقه تبدیل شده و در گام اول نیازهای کشورهای همسایه را پوشش دهد.

هیات تجاری و اقتصادی ایران از جمله مشاور وزیر جهاد کشاورزی، کارشناسان و مسئولان تشکل‌های صنفی مرتبط و انجمن گل‌ها و گیاهان زینتی ایران حضور دارند تا در طول روزهای برگزاری نمایشگاه ضمن بازدید از مراکز تولید و صادرات گل و گیاه کشور هلند، برنامه‌ریزی‌های لازم به منظور تقویت و توسعه ارتباطات تجاری و مبادلات اقتصادی شرکت‌های ایرانی با همتایان خارجی خصوصا کشور هلند را فراهم کنند.

منبع:ایلنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند