موضوعات داغ:
رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی در گفتگو با تجارت‌نیوز مطرح کرد:

پنج کشوری که مقصد گوشت‎های قاچاق ایران هستند

پنج کشوری که مقصد گوشت‎های قاچاق ایران هستند

علی اصغر ملکی، رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی می‌گوید: در حال حاضر به دلیل قاچاق گسترده دام با کمبود گوشت قرمز رو به رو هستیم و امارات متحده عربی، قطر، عمان ، ترکیه و عراق پنج کشوری هستند که گوشت قرمز از ایران به طور غیررسمی به این کشورها صادر شده است.

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی در پاسخ به این پرسش که مقصران اصلی گرانی گوشت چه کسانی هستند؟ به تجارت‌نیوز گفت: این روزها قاچاق گسترده دام یکی از معضلاتی است که در حال انجام است. بارها درباره خروج غیر رسمی دام به کشورهای منطقه به مسئولان هشدار دادیم اما بی‌توجهی‌ها در این حوزه باعث شد که با کمبود و گرانی این کالا در بازار مواجه شویم.

علی اصغر ملکی به قیمت گوشت قرمز در روزهای پایان سال اشاره کرد و افزود: با قول‌هایی که مسئولان مربوطه داده‌اند، قرار شد از خروج دام به سایر کشورها ممانعت به عمل آید. حدود دو هفته‌ای است که با تدابیر مسوولان مربوطه مرزهای استان‌ها تحت کنترل قرار گرفته است. چنانچه تدابیر لازم جهت خروج دام به کشور انجام نشود شب عید با کمبود گوشت قرمز رو به رو خواهیم شد.

او درباره قیمت گوشت قرمز اظهار کرد: در حال حاضر براساس قیمت تنظیم بازار گوشت گوساله سرد هر کیلو 29 هزار تومان و گوشت گوسفند گُرم هر کیلو  49 هزار تومان خرید و فروش می‌شود.

ملکی در پاسخ به این پرسش که گوشت قرمز بیشتر به کدام کشورها قاچاق شده است؟ گفت: امارات متحده عربی، قطر، عمان، ترکیه و عراق پنج کشوری هستند که گوشت قرمز به طور غیررسمی به این کشورها قاچاق شده است.

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند