ایران بروکر
تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

یارانه دی ماه چقدر است؟

تجارت نیوز

با این که قرار بود مبلغ یارانه واریزی این ماه برای حدود ۶۰ میلیون نفر افزایش یابد، اما تاکنون یک یارانه واریز شده و یارانه نقدی نیز امشب واریز می‌شود. یارانه دی ماه چقدر است؟

به گزارش تجارت‌نیوز، دولت امشب دومین یارانه دی ماه را به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌کند، ولی واریز یارانه جدید با اما و اگرهایی مواجه شده است.

طبق اعلام سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها و براساس زمان‌بندی از پیش تعیین شده، صد و سی و یکمین مرحله یارانه نقدی ساعت ۲۴ امشب به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود.

مبلغ این یارانه طی بیش از ۱۰ سال گذشته تغییری نکرده و همان ۴۵ هزار ۵۰۰ تومان به ازای هر فرد است، تعداد کل یارانه بگیران نیز ۷۸ میلیون نفر برآورد می‌شود.

در این ماه برحسب مصوبه ستاد ملی کرونا و اطلاع رسانی‌های قبلی صورت گرفته، نوزدهمین بخش از اقساط تسهیلات قرض الحسنه یک میلیون تومانی مرحله اول وام کرونا، از یارانه نقدی دی ماه سال جاری سرپرستان خانواری که این تسهیلات را دریافت کرده‌اند، کسر می‌شود.

قرار بود در این ماه یارانه علاوه بر یارانه معیشتی بنزین و یارانه نقدی، یک یارانه جدید نیز واریز شود که مبلغ آن بین ۹۶ تا ۱۲۶ هزار تومان بود. دولت برای واریز یارانه جدید منتظر تصمیم مجلس مبنی بر حذف آن است.

از آنجایی که مجلسی‌ها می‌گویند که نمی‌توانند موضوعی به این مهمی را به صورت فوری بررسی کند، به نظر نمی‌رسد در دی ماه تصمیم برای آن گرفته شود.

بنابراین خانوارها در دی ماه همان دو یارانه ماه‌های قبل را دریافت می‌کنند. حدود ۶۰ میلیون نفر هر دو یارانه معیشتی بنزین و نقدی را می‌گیرند.

یک خانواده چهار نفره جزو هفت دهک اول است، در روز ۱۰ دی ماه مبلغ ۲۰۵ هزار تومان به عنوان یارانه معیشتی بنزین دریافت کرده و امشب نیز ۲۲۷ هزار تومان یارانه نقدی می‌گیرد.

مطالعه کنید
تورم ۳۰ درصدی شدنی است؟

حدود ۱۸ میلیون نفر نیز که یارانه معیشتی نمی‌گیرند فقط یارانه نقدی ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان برایشان واریز می‌شود. البته از یارانه ۲۱ میلیون خانوار یارانه نقدی بگیر مبلغ ۳۵ هزار تومان قسط وام کرونا کسر می‌شود.

همچنین حدود هفت میلیون خانوار یارانه معیشتی بگیر اقساط مرحله دوم وام یک میلیون تومانی را از یارانه خود پرداخت کرده‌‌اند.

نظرات