۳۰۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات برای احیای کارخانه‌ها

۳۰۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات برای احیای کارخانه‌ها

معاون امور صنایع وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: با تصویب دولت امسال ۳۰۰ هزار میلیارد ریال در قالب تسهیلات به واحدهای نیمه‌فعال و غیر فعال در سطح کشور اختصاص یافت.

به گزارش تجارت‌نیوز، محسن صالحی‌نیا در بازدید از طرح‌های شهرک صنعتی سبزوار اظهار کرد: از این مقدار ۱۰۰ هزار میلیارد ریال برای تامین پنج هزار دستگاه در جهت نوسازی تجهیزات صنعتی کارخانه‌های کشور اختصاص یافت.

وی افزود: همچنین ۱۰۰ هزار میلیارد ریال از این میزان تکمیل ۶ هزار واحد صنعتی نیمه‌تمام با پیشرفت فیزیکی ۶۰ درصد و ۱۰۰ هزار میلیارد ریال در جهت پرداخت تسهیلات ارزش افزوده تخصیص یافت.

معاون امور صنایع وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: یک سامانه جامعی برای ثبت نام متقاضیان دریافت این تسهیلات طراحی و راه‌اندازی شده است.

وی اظهار کرد: در سال گذشته ۱۷۰ هزار میلیارد ریال در قالب تسهیلات رفع موانع تولید به ۲۵ هزار واحد تولیدی در کشور پرداخت شد که از این میزان ۱۳۰ هزار میلیارد ریال به ۱۵ هزار واحد صنعتی پرداخت شد.

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم گفت: زمینه برای حضور سرمایه‌گذاران مختلف در این شهرستان فراهم شده است.

رمضانعلی سبحانی فر اظهار کرد: هم‌اکنون ۱۰ طرح صنعتی بزرگ نیمه‌تمام صنعتی در این منطقه در حال ساخت است که با تکمیل آنها زمینه برای اشتغال یک هزار نفر در شهرستان فراهم می‌شود.

وی افزود: مجوزهای زیادی برای ایجاد صنایع در شهرستان از وزارت صنعت، معدن و تجارت اخذ شده که سرمایه‌گذاران می‌توانند در هر زمینه که علاقه‌مند باشند در این منطقه سرمایه‌گذاری کنند.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت سبزوار گفت: روزانه ۶ هزار قطعه انواع شیشه بالابر خودروی سواری و کابل مورد نیاز در شرکت کابل‌خودرو سبزوار تولید می‌شود.

علی امیدبخش اظهار کرد: این شرکت با نقدینگی ۴۵ هزار میلیارد ریال و اشتغال ۴۵۰ نفردر زمینه تولید شیشه بالابر، برف‌پاک‌کن، شیشه بالابرهای خودروهای پژو ۲۰۸ فعالیت می‌کند.

وی با اشاره به کارخانه بتن‌های سبک افزود: این شرکت با سرمایه‌گذاری ۶۰۰ میلیارد ریالی بخش خصوصی در حال ساخت است که در نیمه نخست امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

امیدبخش گفت: امسال با همکاری بانک صنعت و معدن ۳۵ میلیارد ریال در قالب تسهیلات برای تکمیل طرح به سرمایه‌گذار پرداخت می‌شود که زمینه لازم برای اتمام طرح را فراهم می‌کند.

وی با بیان اینکه این کارخانه در زمینه تولید بتن‌های سبک و ملات خشک فعال است، گفت: با بهره‌برداری از این طرح زمینه برای اشتغال ۱۰۰ نفر به صورت مستقیم و ۲۰۰ نفر به صورت غیر مستقیم فراهم می‌شود.

 

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند