ایران بروکر
خبر فوری : افزایش ۲۰ درصدی یارانه‌ها/ کدام دهک‌ها مشمول طرح می‌شوند؟

چراغ سبز شورای رقابت به افزایش قیمت خودروهای مونتاژی

خودروهای مونتاژی

اصلاح قیمت‌های خودروهای مونتاژی باتوجه به قیمت دلار دریافتی خودروسازان در دستور کار شورای رقابت قرار دارد و این اتفاق احتمالا تا پنجشنبه رخ می‌دهد.

به گزارش تجارت‌نیوز، شورای رقابت هفته گذشته قیمت خودروهای مونتاژی را اعلام کرد. در جلسه‌ای با خودروسازان آنها متعهد به اجرای مصوبه شورا شدند. اما اخبار روزهای بعد از عدم تبعیت آنها از قیمت‌های مصوب حکایت داشت.

حالا برخی اخبار از احتمال اصلاح قیمت خودروهای مونتاژی خبر می‌دهند. «اخبار خودرو» در این مورد نوشته است: «از آنجا که قیمت گذاری تکلیفی بر اساس دلار 28 هزار تومانی محاسبه شده، برخی مونتاژکاران تأکید داشتند که اجرای این قیمت‌ها به ضرر آن‌ها تمام می‌شود. برای جلوگیری از زیان خودروسازان و به دنبال آن پیشگیری از تضعیف بازار خودروهای مونتاژی، قرار شد شورای عالی رقابت بار دیگر قیمت‌ها رو مورد بررسی قرار داده و نهایتا تا روز پنجشنبه، قیمت نهایی خودروهای مونتاژی را اعلام کند.»

در ادامه این خبر آمده است: «در طی جلسه اخیر بین نمایندگان وزارت صمت و همین‌طور اعضای شورای عالی رقابت، سازمان حمایت از تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان و مدیران شرکت‌های خودروساز خصوصی، پرونده قیمت‌گذاری خودروهای مونتاژی یک‌بار برای همیشه بسته شد. تبعیت مونتاژکاران از قیمت‌گذاری جدید شورای عالی رقابت، مهم‌ترین ماحصل این جلسه به حساب می‌آید.»

عدم عرضه خودروهای مونتاژی با قیمت‌های مصوب

با وجود این، در روزهای گذشته عرضه‌کنندگان خودروهای مونتاژی از این قیمت‌ها تبعیت نکردند. به گونه‌ای که سازمان تعزیزات هم به موضوع ورود کرد.

روز گذشته، سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی گفت: وزارت صمت و زیرمجموعه آن سازمان حمایت مصرف‌کنندگان می‌توانند گرانفروشی خودرو‌های مونتاژی را به ما گزارش کنند تا شعبه‌های تعزیرات حکومتی به موضوع رسیدگی کنند.

محمدعلی اسفنانی افزود: شرکت‌های خودروساز تخلفاتی نظیر گرانفروشی یا عرضه کالای تقلبی دارند که به ما گزارش می‌شود و در خصوص برخی از آن‌ها حکم صادر شده است.

حالا نیز به نظر می‌رسد قرار است قیمت‌ خودروهای مونتاژی دوباره به خواست خودروسازان افزایش یابد.

 

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند