افزایش دوباره قیمت محصولات ایران خودرو/ 3 محصول ارزان شد – تجارت‌نیوز
خودروهای مونتاژی سامانه یکپارچه خودرو قیمت خودرو عرضه اولیه
پیشنهاد سردبیر : کواکبیان: در پرونده شاسی بلندها نام 2 چوپان مطرح است/ به مجلس دهمی‌ها هم پیشنهاد خودرو داده بودند
تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

افزایش دوباره قیمت محصولات ایران خودرو/ 3 محصول ارزان شد

خودرو

25 محصول ایران خودرو دوباره گران شدند. ظاهرا موضوع به لزوم رعایت برخی ضوابط استاندارد برمی‌گردد. البته در میان محصولات این شرکت خودروساز، سه محصول هم کاهش قیمت را تجربه کرده‌اند.

به گزارش تجارت‌نیوز، اخیرا جدولی بدون منبع در فضای مجازی پخش شده بود که ادعا می‌کرد، شرکت ایران خودرو قصد دارد از اول تیر ماه تغییر قیمت را روی 28 محصول خود اعمال کند.

سپهر دادجوی توکلی، مدیر روابط عمومی مرکز ملی رقابت، ضمن تایید این نامه اعلام کرد؛ به‌دلیل لزوم رعایت استانداردهای 85 گانه از سوی خودروسازان داخلی، باید تمامی محصولات شرکت‌ها، استانداردهای اجباری را رعایت کنند.

بر همین راستا، آمار محصولات این شرکت به شورای رقابت ارسال شده و با تایید این شورا، قرار است 25 محصول ایران خودرو افزایش قیمت، و 3 محصول، کاهش قیمت را تجربه کنند.

محصولات ایران خودرو

چه محصولاتی از اول تیرماه کاهش قیمت خواهد داشت؟

تغییر قیمت محصولات به این ترتیب است؛

دنا پلاس با رینگ فولادی، در رتبه اول با 43 میلیون و 800 هزار تومان نسبت به گذشته کاهش قیمت را تجربه کرد. پژو 207i با پیشرانه TU3، خودروی دیگری است که با کاهش 10 میلیون و 500 هزار تومانی، در رتبه دوم قرار می‌گیرد.

همچنین پژو 207i دنده دستی نیز از دیگر محصولات این شرکت بود که حدود 6 میلیون تومان کاهش قیمت را تجربه کرد.

میانگین افزایش قیمت 25 خودرو در چه حدودی است؟

سورن پلاس دوگانه‌سوز کمترین تغییر قیمت را، (حدود 390 هزار تومان افزایش) تجربه کرد. از سوی دیگر دناپلاس توروبو شارژ جوانان، با حدود 46 میلیون و 100 هزار تومان افزایش، رتبه بیشترین تغییر قیمت را ازآن خود کرد.

اگر بخواهیم یک برآورد کلی از میزان افزایش قیمت 25 محصول ذکر شده در کارخانه داشته باشیم، به‌صورت میانگین حدود 13 میلیون تومان افزایش نرخ محصولات ایران خودرو صورت گرفته است.

برای مطالعه بیشتر صفحه اخبار خودرو تجارت‌نیوز را دنبال کنید. همچنین برای اطلاع از آخرین شرایط و جزئیات فروش خودروهای داخلی و مونتاژی می‌توانید به صفحه طرح های فروش خودرو مراجعه کنید.

نظرات