اتفاق تاریخی برای بیت‌کوین / تنها ۱۰ درصد از بیت‌کوین‌ها باقی ماند! – تجارت‌نیوز
خودروهای مونتاژی سامانه یکپارچه خودرو قیمت خودرو عرضه اولیه
پیشنهاد سردبیر : پیش‌بینی بازار مسکن در نیمه دوم سال/ وقت خرید خانه است؟
تجارت‌نیوز در پی استخراج 19 میلیون بیت‌کوین گزارش می‌دهد:

اتفاق تاریخی برای بیت‌کوین / تنها ۱۰ درصد از بیت‌کوین‌ها باقی ماند!

کوین 1

۱۹ میلیون بیت‌کوین در ۱۳ سال اخیر استخراج شد و تنها دو میلیون از کل عرضه بیت‌کوین باقی مانده است. چرا استخراج دو میلیون بیت‌کوین ۱۰۰ سال زمان می‌برد؟

به گزارش تجارت‌نیوز، چند روز پیش استخراج بیت‌کوین به ۱۹ میلیون عدد رسید و حالا تنها دو میلیون بیت‌کوین برای استحراج باقی مانده است. این دو میلیون بیت‌کوین باقی مانده باید طی ۱۰۰ سال استخراج شود.

حالا ما ۱۹ میلیون بیت‌کوین در گردش داریم و طبق برنامه‌نویسی بیت‌کوین استخراج دو میلیون ارز باقی مانده تا سال ۲۱۴۰ طول می‌کشد. بیت‌کوین شماره ۱۹ میلیون در بلوک ۷۳۰۰۰۲ و توسط SBI Crypto استخراج شد و ماینر برای حل مشکل بلوک حدود ۷ بیت‌کوین (معادل ۲۹۰ هزار دلار) جایزه گرفت.

کیتیل هوو پترسن، مدیرعامل ماینرهای ESG در مصاحبه با کوین‌تلگراف گفت: ما تنها دو میلیون بیت‌کوین یعنی ۱۰ درصد از کل عرضه را برای استخراج داریم. شاید در نگاه اول این عدد کمی به نظر برسد اما من عقیده دارم روزهای طلایی استخراج در راه است.

برت دی گروت، بنیانگذار شرکت استخراج بیت‌کوین بلوم گفت: بعد از استخراج ۱۹ میلیون بیت‌کوین امروز یک روز تاریخی است. بعد از این اتفاق متوجه می‌شویم که کار ساتوشی ناکاموتو چقدر مهم بود. ای کاش می‌توانستیم برای نشان دادن قدردانی خود برای او گل بفرستیم.

به گفته ولاد کوستئا، بنیانگذار Takeover در مصاحبه‌ای گفت: در ماه سپتامبر سال ۲۰۲۰ حدود ۱۸/۵ میلیون بیت‌کوین استخراج شده بود. اما با رویداد هاوینگ پاداش ماینرها نصف و آهنگ استخراج بیت‌کوین هر روز کندتر می‌شود.

الکس گلادشتاین، استراتژیست حقوق بشر در توئیتی نوشت: ۱۹ میلیونمین بیت‌کوین استخراج شد و این دوباره کمیاب بودن این ارز دیجیتال را به رخ همگان کشید. این در حالی است که ما هنوز در اول راه بیت‌کوین هستیم.

نمودار استخراج بیت‌کوین در ۱۳ سال گذشته

چرا استخراج ۲ میلیون بیت‌کوین ۱۰۰ سال زمان می‌برد؟

۱۹ میلیون بیت‌کوین در ۱۳ سال استخراج شد اما استخراج دو میلیون باقی مانده تا سال ۲۱۴۰ زمان می‌برد. این به دلیل کدنویسی بیت‌کوین و رویدادی به نام هاوینگ است. هاوینگ در اصطلاح به معنای نصف شدن است. تقریبا هر چهارسال اتفاق می‌افتد و پاداش اهدایی به ماینرها را نصف می‌کند. آن اوایل پاداش دریافتی هر ماینر برای تایید یک بلوک ۵۰ بیت‌کوین بود اما حالا ۶/۵ بیت‌کوین است.

 

1
نمودار هاوینگ بیت‌کوین در ۱۳ سال گذشته

آخرین هاوینگ در سال ۲۰۲۰ اتفاق افتاد و پاداش ماینرها را نصف کرد و این اتفاق انقدری ادامه پیدا می‌کند تا سختی شبکه بیت‌کوین برای ماینرها افزایش پیدا کند و استخراج زمانبر شود.

آخرین اخبار رمزارزها را در صفحه ارز دیجیتال تجارت‌نیوز بخوانید.

نظرات