خودروهای مونتاژی سامانه یکپارچه خودرو قیمت خودرو عرضه اولیه
پیشنهاد سردبیر : بررسی وضعیت بازار سهام در نیمه نخست سال/ یک هیچ به نفع بورس!

روسیه با گاز نفتی بیت‌کوین استخراج می‌کند

روسیه

شرکت گازی Gazprom روسیه، بزرگ‌ترین تولیدکننده کربن در دنیا قصد دارد با استفاده از گاز نفتی برای استخراج بیت‌کوین، ردپای کربنی خود را کاهش دهد.

به گزارش تجارت‌نیوز، یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان کربن در دنیا شرکت گازی Gazprom روسیه است. این شرکت قصد دارد با استفاده از گاز نفتی برای استخراج بیت‌کوین، ردپای کربنی خود را کاهش دهد.

بر اساس گزارش پیوست، هرچند روسیه برای قانونی اعلام کردن تجارت و پرداخت با رمزارزها تردید دارد اما این کشور همچنان سعی دارد ارتباط خود را با بازیگران اصلی صنعت استخراج رمزارزها حفظ کند.

غول گازی دولتی روسیه، Gazprom با شرکت BitRiver، بزرگ‌ترین تامین‌کننده خدمات استخراج رمزارز در روسیه وارد همکاری شده است. شرکت Gazprom به‌صورت رسمی در تاریخ ۱۶ ژوئن اعلام کرد این شرکت به مراکز داده شرکت BitRiver، برق تولید شده از گاز نفتی را ارائه می‌کند.

معاون اول مدیرعامل Gazprom، وادیم یاکولف اعلام کرد مدل تجاری این شرکت آینده‌ای در مورد دارایی‌های دیجیتالی را برای خود متصور نیست و Gazprom، به دنبال بهینه‌سازی استفاده از منابع انرژی تجدیدپذیر از طریق راه‌های استفاده مفید از گاز نفتی یا همان petroleum gas است.

وادیم یاکولف گفت: کاهش ردپای کربن جزو اصلی سیاست Gazprom است. با ترکیب فناوری‌ها و به کمک شرکا، قصد داریم بهترین شیوه‌های صنعتی را در جهت استفاده کارآمد و سازگار با محیط زیست از منابع طبیعی ایجاد کنیم.

شرکت Gazprom، یکی از بزرگترین شرکت‌های نفت و گاز روسیه و همچنین یکی از بزرگترین تامین‌کنندگان گاز اتحادیه اروپا است که براساس گزارش‌ها، این غول نفتی در سال ۲۰۱۹ به‌عنوان سومین تولیدکننده بزرگ انتشار کربن در جهان رتبه‌بندی شده است.

ایگور رانتس، بنیان‌گذار و مدیرعامل BitRiver اعلام کرد: مشارکت جدید با Gazprom، بخشی از برنامه بلند پروازانه این شرکت برای افزایش ظرفیت برق به ۲ گیگاوات در دو سال آینده است.

روسیه بازیگر اصلی در بازارهای جهانی انرژی و همچنین استخراج بیت‌کوین (BTC) است. طبق شاخص مصرف برق دانشگاه کمبریج برای استخراج بیت‌کوین، این کشور از آگوست سال ۲۰۲۱، سومین تولیدکننده بزرگ نرخ هش شبکه بیت‌کوین در جهان بوده است.

طبق آخرین به روزرسانی شاخص، روسیه به رتبه پنجم سقوط کرده، زیرا نرخ هش بیت‌کوین آن در ژانویه ۲۰۲۲ از ۱۳.۶ اگزاهش بر ثانیه در آگوست ۲۰۲۱ به ۸.۶ اگزاهش کاهش یافته است.

نظرات