بازداشت سم بنکمن؛ قرار وثیقه مدیرعامل سابق FTX لغو شد – تجارت‌نیوز
خودروهای مونتاژی سامانه یکپارچه خودرو قیمت خودرو عرضه اولیه
پیشنهاد سردبیر : کواکبیان: در پرونده شاسی بلندها نام 2 چوپان مطرح است/ به مجلس دهمی‌ها هم پیشنهاد خودرو داده بودند
تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

بازداشت سم بنکمن؛ قرار وثیقه مدیرعامل سابق FTX لغو شد

ezgif.com gif maker 2023 08 12T220905.294

قرار وثیقه سم بنکمن، مدیرعامل سابق صرافی FTX توسط قاضی دادگاه لغو و وی دوباره به زندان بازگردانده شد.

به گزارش تجارت‌نیوز، قرار وثیقه سم بنکمن فرید (Sam Bankman-Fried)، مدیرعامل سابق صرافی FTX توسط قاضی دادگاه لغو و وی دوباره به زندان بازگردانده شد. این تصمیم پس از آن گرفته می‌شود که ظاهرا بنکمن فرید، با هدف ترساندن شاهدان پرونده، اطلاعاتی را با خبرنگاران نیویورک تایمز به اشتراک گذاشته است.

به نقل از کوین تلگراف، لوییس کاپلان (Lewis Kaplan)، قاضی فدرال دادگاه منطقه‌ای ناحیه جنوبی نیویورک در جلسه روز گذشته دستور لغو وثیقه بنکمن فرید را صادر کرد. با این حکم، مدیرعامل سابق صرافی FTX تا پایان دو دادگاه آتی خود در زندان خواهد ماند. سم بنکمن از ماه دسامبر ۲۰۲۲ با وثیقه‌ای ۲۵۰ میلیون دلاری از زندان آزاد شده بود.

به گفته قاضی کاپلان، سم بنکمن در مصاحبه با خبرنگاران نیویورک تایمز، با هدف آزار و ترساندن کرولاین الیسون (Caroline Ellison)، مدیرعامل سابق شرکت آلامدا ریسرچ، یکسری اطلاعات مهم را افشا کرده است. وکلای بنکمن فرید نیز صحت گزارش‌های مربوط به درز اطلاعات را تایید کرده و خاطرنشان کردند دستور سکوت (Gag order) توسط قاضی کاپلان برای جلوگیری از درز اطلاعات مربوط به این پرونده صادر شده است.

به گفته دنیله ساسون (Danielle Sassoon)، دستیار دادستان آمریکا، بنکمن فرید با ارسال پیامی به راین میلر (Ryne Miller)، مشاور FTX در پیامرسان سیگنال، استفاده از VPN برای فعالیت‌های اینترنتی خود و درز اطلاعات به خبرنگاران شرایط وثیقه خود را نقض کرده است. البته ساسون خاطرنشان کرد در صورت بازداشت دوباره بنکمن فرید، زندان پاتنام (Putnam) آماده است تا یک لپتاپ در اختیار وی قرار دهد.

قاضی کاپلان در این رابطه گفت: با توجه به شواهد، می‌توان نشان داد که متهم حداقل دو بار تلاش کرده است شاهدان را بترساند. با در نظر گرفتن همه چیز قرار وثیقه را لغو می‌کنم.

به گفته ساسون، مدیرعامل سابق صرافی FTX از شاهدان پرونده خواسته تا برخی از پیام‌ها و اسناد خاص را حذف کنند.

در واکنش به لغو وثیقه سم بنکمن فرید، مارک کوهن (Mark Cohen)، وکیل وی از قاضی خواست تا با توجه به نیاز به هماهنگی با تیم حقوقی، قرار وثیقه همچنان پابرجا بماند و هرگونه ادعای مربوط به ارعاب و ترساندن شاهدان، در دادگاه ماه اکتبر بررسی شود.

کوهن در این جلسه از تصمیم تیم حقوقی سم بنکمن فرید برای اعتراض به حکم لغو وثیقه خبر داد. با این حال، کاپلان اعتراض وکلای مدیرعامل سابق صرافی FTX را رد کرد و دستور داد وی به زندان بازگردانده شود. در حال حاضر، بنکمن فرید احتمالا در پاتنام نگهداری می‌شود و پس از دادگاه ماه اکتبر، به بازداشتگاه متروپولیتن (Metropolitan) در بروکلین منتقل خواهد شد. بر اساس گزارش‌ها، سم بنکمن پس از اتمام جلسه با دستنبد به بیرون از دادگاه منتقل شده است.

سمن بنمکن در مجموع با ۱۲ اتهام مواجه است و در ۲ دادگاه جداگانه محاکمه خواهد شد. اولین دادگاه در اکتبر سال ۲۰۲۳ برگزار می‌شود و دادگاه بعدی برای ماه مارس ۲۰۲۴ برنامه‌ریزی شده است.

در ماه جولای، دادستان‌ها اعلام کردند قصد دارند از اتهامات مربوط به نقض قوانین تامین مالی به دلیل توافق با باهاما صرف نظر کنند. با این حال، در ماه آگوست اعلام شد این مسائل همچنان به عنوان بخشی از اتهامات مربوط به کلاهبرداری‌های الکترونیکی مورد بررسی خواهند گرفت.

منبع: میهن بلاکچین

نظرات