صرافی بایننس در مسیر خروج کامل از روسیه – تجارت‌نیوز
خودروهای مونتاژی سامانه یکپارچه خودرو قیمت خودرو عرضه اولیه
پیشنهاد سردبیر : کواکبیان: در پرونده شاسی بلندها نام 2 چوپان مطرح است/ به مجلس دهمی‌ها هم پیشنهاد خودرو داده بودند
تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

صرافی بایننس در مسیر خروج کامل از روسیه

ezgif.com gif maker 2023 08 29T203640.965

بر اساس اعلام سخنگوی بایننس که بزرگترین صرافی ارز دیجیتال جهان بشمار می‎‌رود، این صرافی قصد قطع تمامی فعالیت‌های خود را در کشور روسیه دارد.

به گزارش تجارت‌نیوز، بایننس، بزرگترین صرافی ارز دیجیتال جهان تصمیم دارد تا فعالیت خود را به‌صورت کامل در روسیه متوقف کند، چراکه با ریسک‌های قانونی متعددی در این کشور مواجه است.

بر اساس اعلام سخنگوی صرافی بایننس به وال استریت ژورنال، استراتژی آتی این صرافی، خروج کامل از بازار ارزهای دیجیتال در کشور روسیه است.

خروج کامل بایننس از بازار روسیه

بر اساس گزارش منتشر شده توسط وال استریت ژورنال در بیست و هشتم ماه آگوست، سخنگوی صرافی بین‌المللی بایننس اعلام کرده است که بزرگترین صرافی ارز دیجیتال قصد توقف فعالیت در کشور تحریم شده روسیه را دارد.

همچنین، در اوایل هفته جاری، سرویس همتا به همتای صرافی بایننس، پنج بانک تحریم شده روسی را از لیست قرض دهنده‌های خود حذف کرد و محدودیت‌های بیشتری را در مورد استفاده کاربران روس از ارزهای فیات اعمال کرد.

استراتژی دیگر صرافی‌ها

تعدادی دیگر از صرافی‌های ارز دیجیتال مانند بای‌بیت و OKX استراتژی مشابهی را در پیش گرفتند و تعدادی از بانک‌های کشور روسیه را از لیست پلتفرم P2P خود حذف کردند.

همچنین، بانک مرکزی روسیه در ماه آگوست اعلام کرد که قصد آغاز تست‌‎ روی روبل دیجیتال را دارد و هدف این نهاد، بکارگیری وسیع این ارز دیجیتال ملی تا سال 2027 میلادی است.

فعالیت بایننس در کدام کشورها متوقف می‌شود؟

بایننس یکی از صرافی‌های ارز دیجیتال است که دفتر مرکزی مشخصی ندارد و در کشورهای مختلف به فعالیت می‌پردازد. حالا این صرافی به‌علت عدم تطابق با قوانین داخلی و محدودیت‌های وارده بر حوزه ارز دیجیتال در بسیاری از کشورها، در چند ماه اخیر تصمیم به خروج از آنها گرفته است.

برای مثال در ایالات متحده آمریکا، شعبه آمریکایی این صرافی و مدیرعامل آن، چانگ پنگ ژائو در ماه ژوئن جدال حقوقی جدیدی را با کمیسیون بورس و اوراق بهادار این کشور آغاز کردند، چراکه فعالیت این صرافی با قوانین فدرالی این نهاد تطابق ندارد.

در خرداد، اعلام شد که بایننس قصد توقف فعالیت‌های خود در کشور هلند را دارد، چراکه موفق به دریافت گواهی VASP که مربوط به ارائه‌دهندگان سرویس‌های مرتبط با دارایی‌های دیجیتال در این کشور است، نشده.

به‌دنبال اعلام این خبر، واریز وجه توسط کاربران هلندی متوقف شد و آنها تنها اجازه برداشت مبالغ از حساب‌های کاربری بایننس را داشتند.

از طرفی، این صرافی به کاربران بلژیکی خود اعلام کرده است که برای ادامه استفاده از سرویس این صرافی، نیاز است تا در شعبه لهستان بایننس ثبت‌نام کنند.

نظرات