خودروهای مونتاژی سامانه یکپارچه خودرو قیمت خودرو عرضه اولیه
پیشنهاد سردبیر : بررسی وضعیت بازار سهام در نیمه نخست سال/ یک هیچ به نفع بورس!
تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

دولت کره جنوبی معاملات ارز دیجیتال را ردیابی خواهد کرد

ezgif.com gif maker 76 1

دولت کره جنوبی در راستای قانون‌گذاری و تدوین چارچوب قانونی حوزه ارز دیجیتال، قصد بکارگیری از نرم‌افزاری جهت ردیابی معاملات کاربران در صرافی‌های این کشور را دارد.

به گزارش تجارت‌نیوز، دولت کره جنوبی قصد دارد تا در ماه‌های آتی، نرم‌افزار مخصوصی جهت ردیابی معاملات ارز دیجیتال را در این کشور بکار گیرد. هدف اصلی این تصمیم، حفظ امنیت کاربران در این بازار و مبارزه با پولشویی است.

ردیابی معاملات ارز دیجیتال

وزارت دادگستری کره جنوبی اعلام کرده است که برای مبارزه با پولشویی، قصد بررسی و ردیابی معاملات رمزارزی فعالان این بازار در کره جنوبی را دارد. این کشور در نیمه اول سال ۲۰۲۳ میلادی، قصد استفاده از نرم‌افزار شخص ثالثی با نام «سیستم ردیابی دارایی دیجیتال» را دارد که به این نهاد در جهت هدف خود، کمک خواهد کرد. کره جنوبی در آینده قصد ساخت و توسعه نرم‌افزار مختص به خود را دارد.

این ردیابی شامل چه مواردی می‌شود؟

با استفاده از نرم‌افزار شخص ثالث ذکر شده، دولت کره جنوبی تاریخچه معاملات ارز دیجیتال کاربران، اطلاعات معاملات و منبع مبالغ پولی جابه‌جا شده را بررسی خواهد کرد. دولت کره‌ جنوبی در نیمه دوم سال ۲۰۲۳ میلادی از نرم‌افزار اختصاصی و مستقل خود برای ردیابی معاملات و آنالیز آنها، رونمایی خواهد کرد.

توافق‌نامه با صرافی‌های داخلی

پلیس کره جنوبی در اکتبر سال گذشته میلادی، با صرافی‌های داخلی این کشور مانند آپ‌بیت (Upbit)، کوین‌وان (Coinone)، کروبیت (Corbit) و دیگر صرافی‌های این کشور توافق‌نامه‌ای را امضا کرد. طبق این توافقنامه، این صرافی‌ها موظف هستند تا برای انجام تحقیقات جرائم مالی و فرار‌های مالیاتی با این نهاد همکاری کنند.

پلیس کره جنوبی در حال حاضر صرافی Bithumb را تحت بررسی برای فرار مالیاتی و دستکاری قیمت قرار داده است. همچنین این صرافی در گذشته مجبور به پرداخت غرامت به کاربران خود به دلیل قطع سرویس‌دهی آن به مدت یک ساعت و نیم در ۱۲ نوامبر ۲۰۱۷ شده بود. در نهایت این صرافی به ۱۳۲ کاربر این صرافی، مبالغی میان ۶ دلار تا ۶۴۰۰ دلار را به عنوان غرامت پرداخت کرد.

کره جنوبی به دنبال قانون‌گذاری حوزه ارز دیجیتال

با فراگیر شدن پروژه‌های کلاه‌برداری و انجام فعالیت‌های غیرقانونی به کمک ارز دیجیتال، تمامی کشورهای جهان در حال تدوین چارجوب‌های قانونی ملی و فراملی در این حوزه هستند. دادگستری و دولت کشور کره جنوبی نیز در حال تلاش برای تصویب لایحه قانون‌گذاری حوزه ارزهای دیجیتال هستند. در حال حاضر، ۱۷ پروپوزال متفاوت در این حوزه توسط قانون‌گذاران کره جنوبی ارائه شده است که در راستای هدف تدوین لایحه بکارگیری دارایی‌های دیجیتال ارائه شده‌اند.

نظرات