اخذ شهروندی السالوادور در ازای سرمایه‌گذاری بیت‌کوین؟ – تجارت‌نیوز
خودروهای مونتاژی سامانه یکپارچه خودرو قیمت خودرو عرضه اولیه
پیشنهاد سردبیر : مسعود کرباسیان: برنامه هفتم توسعه ابتدا و انتها ندارد/ قیمت بنزین باید عادلانه شود

اخذ شهروندی السالوادور در ازای سرمایه‌گذاری بیت‌کوین؟

bukele

نایب بوکله رئیس جمهور السالوادور از طرح خود برای ارائه شهروندی به سرمایه‌گذاران خارجی رونمایی کرد. او همچنین پیشنهاد ۵۲ تغییر قانونی را به منظور کاهش بروکراسی و خطوط قرمز برای تبدیل شدن این کشور به پناهگاه آزادی را به کنگره ارائه کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، نایب بوکله رئیس جمهور السالوادور از طرح خود برای ارائه شهروندی به سرمایه‌گذاران خارجی رونمایی کرد. او همچنین پیشنهاد ۵۲ تغییر قانونی را به منظور کاهش بروکراسی و خطوط قرمز برای تبدیل شدن این کشور به پناهگاه آزادی را به کنگره ارائه کرد.

او اعلام کرد در حالی که جهان در حال سقوط به سمت خودکامگی است هدفش از این تغییرات ایجاد آزادی برای مردم السالوادور است. رئیس‌جمهور السالوادور به دلیل پذیرش بیت‌کوین به عنوان پول رسمی کشورش به یک چهره بحث‌برانگیز در حوزه رمزارزها تبدیل شده است. با این حال بسیاری از مقامات به دنبال آن هستند که مانع ادامه سیاستگذاری‌های او برای پذیرش بیت‌کوین شوند.

اخیرا گروهی از سناتورها یک لایحه دوحزبی را پیشنهاد کردند. این سناتورها به دنبال ایجاد قانونی برای کاهش خطرات ناشی از سیاست‌های بیت‌کوین السالوادور برای اقتصاد آمریکا هستند. همانطور که بسیاری انتظار داشتند، بوکله به این لایحه واکنشی نشان نداد و گفت که کشورش یک ملت آزاد و مستقل است که باید به استقلال آن احترام گذاشت.

از زمان پذیرش بیت‌کوین، با وجود اینکه تولید ناخالص داخلی السالوادور با رشد مواجه شده، بوکله زیر تیغ انتقاد قرار گرفته است. اکنون او قصد دارد که با ارائه شهروندی، سرمایه‌گذاران جدیدی را برای زندگی در کشورش جذب کند. با وجود این، بوکله هنوز به طور شفاف مشخص نکرده که شرایط سرمایه‌گذاران واجد شرایط آیا ارتباطی با فضای رمزارزها دارد یا خیر.

تلاش‌های بوکله برای پذیرش بیت‌کوین

تلاش بوکله برای پیشنهاد شهروندی به سرمایه‌گذاران به دنبال تصمیمات مشابه کشورهای مالت و ترکیه بوده است. این یک استراتژی منحصر به فرد برای تقویت رشد اقتصادی از طریق بهبود بهره‌وری به کمک سرمایه‌گذاران خارجی است.

سپتامبر ۲۰۲۱، رئیس‌جمهور بوکله طرح پذیرش بیت‌کوین به عنوان واحد پول قانونی را با حمایت عده زیادی از قانون‌گذاران آغاز کرد. این کشور همچنین یک کیف پول دولتی به نام چیوو به کاربران معرفی کرد. در حالی که السالوادور از سرمایه‌گذاری خود روی بیت‌کوین ضرر کرده است اما بوکله همچنان قانونگذاران را متقاعد می‌کند که در زمان‌های ریزش بیت‌کوین بیشتری بخرند.

در ژانویه ۲۰۲۲، السالوادور ۱۵ میلیون دلار دیگر بیت‌کوین به دارایی‌های خود اضافه کرد تا از زمستان رمزارزها سود ببرد. حالا دولت در مجموع ۱۸۰۱ بیت‌کوین دارد و یکی از بزرگترین نهنگ‌های بیت‌کوین به حساب می‌آید.

مهمترین اخبار بازار رمزارزها را در صفحه ارز دیجیتال تجارت‌نیوز بخوانید.

نظرات