خودروهای مونتاژی سامانه یکپارچه خودرو قیمت خودرو عرضه اولیه
پیشنهاد سردبیر : بررسی وضعیت بازار سهام در نیمه نخست سال/ یک هیچ به نفع بورس!
تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

ادامه پافشاری دولت‌ها در جهت قانون‌گذاری رمزارزها

ezgif.com gif maker 67 1

قانون‌گذاری رمزارزها موضوع تازه‌ای نیست؛ اما اخیراً سران دو کشور ایالات متحده آمریکا و کره جنوبی گام‌هایی در مسیر محدود کردن و قانون‌گذاری رمزارزها برداشته اند.

شهاب شبیری | به گزارش تجارت نیوز، ارزهای دیجیتال همواره به عنوان راه حلی امن، غیرقابل ردیابی و حافظ حریم خصوصی افراد جهت جابه‌جایی پول شناخته می‌شوند. از سویی دیگر، دولت‌ها همواره در تلاش برای جلوگیری از جرایم مالی و تراکنش‌های ناشناس هستند؛ لذا به این منظور سعی بر قانون‌گذاری و دخالت در این بازار را دارند. به تازگی دو کشور ایالات متحده آمریکا و جمهوری کره از اقداماتی جهت تنظیم قوانین مربوط به رمزارزها خبر دادند.

ایالات متحده

کاخ سفید ضمن انتشار نقشه راه از مقامات خواست تا همراه با افزایش اعمال فشار تلاش برای تنظیم مقررات حوزه رمزارز را افزایش دهند. دولت جو بایدن روز جمعه با انتشار پست وبلاگی رسمی برنامه های خود جهت رسیدگی به خطرات احتمالی ارزهای دیجیتال را خطاب به مقامات این‌گونه شرح داد: در صورت اقتضا اعمال فشار را تشدید کنید، کنگره نیز تمام تلاش خود را برای تنظیم قوانین کند.

این پست با تشریح برخی از شکست‌های بزرگ در زمینه رمزارز در سال گذشته آغاز می‌شود: استیبل‌کوین یو‌اس‌تی ترا (UST) که موج ورشکستگی‌ها را برانگیخت و فروپاشی سومین صرافی بزرگ ارزهای دیجیتال که میلیاردها دلار ضرر را به کاربران تحمیل کرد.

همچنین دولت آمریکا اعلام کرد: خوشبحتانه آشفتگی در بازار رمزارزها تا به امروز تاثیر منفی کمی بر سیستم مالی گسترده تر داشته است. کارشناسان در سراسر دولت با در نظر گرفتن خطرات احتمالی اولین چارچوب را برای توسعه دارایی‌های دیجیتال به روشی ایمن و مسئولانه تنظیم کردند. از جمله عوامل خطر ذکر شده در پست دولت می‌توان به فقدان مقررات قابل اجرا، اظهارات گمراه کننده، عدم افشای اطلاعات کافی و اقدامات ضعیف امنیت سایبری اشاره کرد.

علاوه بر این دولت آمریکا از آژانس‌‌ها خواست تا از قدرت اجرایی خود استفاده کرده و در صورت لزوم دستورالعمل های جدیدی صادر کنند. همچنین کنگره نباید به نهادهای اصلی مانند صندوق‌های بازنشستگی اجازه ورود به بازار رمزارزها را بدهد، لذا این امر سبب تعمیق روابط میان ارزهای دیجیتال و سیستم مالی گسترده تر و در نتیجه افزایش ریسک‌های اقتصادی می‌شود.

جمهوری کره

وزارت دادگستری کره جنوبی قصد دارد یک فناوری ردیابی رمزنگاری جهت مقابله با پولشویی و بازیابی وجوه مرتبط با فعالیت‌های مجرمانه را معرفی کند. به گزارش رسانه محلی کی‌اچ گیمز فناوری ردیابی ارزهای دیجیتال جهت نظارت بر تاریخچه تراکنش‌ها، استخراج اطلاعات مربوط به تراکنش‌ها و بررسی منبع وجوه قبل و بعد از حواله استفاده خواهد شد.

وزارت کره جنوبی در بیانیه خود مبنی بر فناوری ردیابی و تجزیه و تحلیل رمزارزها اعلام کرد: در پاسخ به پیچیدگی جرم، ما زیرساخت‌ها را بهبود خواهیم داد. ما یک سیستم عدالت کیفری مطابق با استانداردهای جهانی خواهیم ساخت.

پلیس کره جنوبی پیش از این با پنج صرافی رمزنگاری محلی جهت همکاری در تحقیقات جنایی و در نهایت ایجاد محیط تجاری امن برای سرمایه‌گذاران رمزارزها، توافق‌نامه‌‌ای را منعقد کرده بود.

ردیابی ارز دیجیتال توسط کره جنوبی

نظرات