پیش‌بینی بلومبرگ از بیت‌کوین و اتریوم/ اتریوم به چند دلار می‌رسد؟ – تجارت‌نیوز
خودروهای مونتاژی سامانه یکپارچه خودرو قیمت خودرو عرضه اولیه
پیشنهاد سردبیر : کواکبیان: در پرونده شاسی بلندها نام 2 چوپان مطرح است/ به مجلس دهمی‌ها هم پیشنهاد خودرو داده بودند
تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

پیش‌بینی بلومبرگ از بیت‌کوین و اتریوم/ اتریوم به چند دلار می‌رسد؟

کوین

بیت‌کوین در محدوده ۳۸ هزار دلار معامله می‌‎شود اما بلومبرگ عقیده دارد که قیمت این ارز دیجیتال تا پایان سال به ۱۰۰ هزار دلار می‌رسد.

به گزارش تجارت‌نیوز، بیت‌کوین ۱۰۰ هزار دلاری یک پیش‌بینی خیلی معمولی از قیمت بیت‌کوین در میان‌مدت است. اما این پیش‌بینی از همان اول مورد مناقشه بود. همان موقع که همه کارشناسان عقیده داشتند بیت‌کوین تا پایان سال ۲۰۲۱ به ۱۰۰ هزار دلار می‌رسد و نرسید دعواها شروع شد.

بیت‌کوین از ۶۹ هزار دلار ریخت و حالا ۳۸ هزار دلار قیمت دارد. روند بازار نزولی است و احتمال می‌رود بیت‌کوین تا ۳۰ هزار دلار ریزش کند. اما بلومبرگ عقیده دارد بیت‌کوین به زودی ۱۰۰ هزار دلاری می‌شود.

بیت‌کوین ۱۰۰ هزار دلاری

«جنگ روسیه و اوکراین ارزش بیت‌کوین را به عنوان یک دارایی با توانایی ذخیره ارزش جهانی بیشتر می‌کند. اما اتریوم به وثیقه اینترنت تبدیل می‌شود.»

اگرچه حمله روسیه به اوکراین به عنوان یک نقطه عطف برای بیت‌کوین عمل کرد، اقدامات فدرال رزرو به نوعی به بیت‌کوین ضربه می‌زند. در سه ماه اول سال ۲۰۲۲ بیت‌کوین و بازار رمزارزها مانند سایر بازارهای جهانی نوسانی بودند. اما فعالیت بیت‌کوین جالب توجه بود.

«بیت‌کوین به عنوان وسیله‌ای برای دریافت کمک اوکراین از سایر کشور استفاده شد. روس‌ها برای دور زدن تحریم‌‌ها از ارزهای دیجیتال استفاده کردند. کریپتو خاص‌ترین و بهترین بازار و دارایی در جنگ روسیه بود.»

بیت‌کوین دیگر کشش عرضه ندارد. مگر آنکه تقاضا و پذیرش ارزهای دیجیتال کاهش پیدا کند. کاهش عرضه هم در بلندمدت یعنی رشد قیمتی زیاد. پذیرش بیت‌کوین هم به شدت در حال افزایش است و این موضوع هم قابل انکار نیست.

اتریوم چه می‌شود؟

از تاریخ ۴ اوریل که روسیه به اوکراین حمله کرد بیت‌کوین روندی نزولی پیدا کرد اما بیت‌کوین زیاد ریزش نکرد. اما طلا چندان قوی عمل نکرد. مک‌گلون عقیده دارد که کاهش استفاده از طلا در جنگ به عنوان نشانه‌ای برای رشد بیت‌کوین است. اتریوم هم به دلیل روند نزولی بازار روند نزولی پیدا کرد. بلومبرگ پیش‌بینی می‌کند که بیت‌کوین ۱۰۰ هزار دلاری می‌تواند باعث رشد اتریوم تا ۶۱۰۰ دلار شود.

آخرین اخبار رمزارزها را در صفحه ارز دیجیتال تجارت‌نیوز بخوانید.

 

نظرات