خودروهای مونتاژی سامانه یکپارچه خودرو قیمت خودرو عرضه اولیه
پیشنهاد سردبیر : بررسی وضعیت بازار سهام در نیمه نخست سال/ یک هیچ به نفع بورس!
تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

روند نزولی بیت کوین تا زیر 26 هزار دلار ادامه خواهد داشت؟

بررسی روند ماهانه بیت‌کوین

قیمت بیت کوین در حال حاضر با چالش مهمی مواجه است زیرا روند نزولی اخیر آن تهدیدی برای شکسته شدن سطح حمایت 26 هزار دلاری است.

به گزارش تجارت‌نیوز، اقدام اخیر قیمت حاکی از آن است که حرکت نزولی در بازار سطوح پایین‌تری را به چالش خواهد کشید. سطح حمایت بحرانی بیت کوین در 26 هزار و 800 دلار شکسته شد و راه را برای فشار نزولی بیشتر به سمت سطح 26 هزار دلار هموار کرد.

در حالی که بیت کوین در حال عبور از این مقطع حساس است، فعالان بازار از نزدیک حرکات قیمت و شاخص‌ها را برای سیگنال‌های احتمالی تغییر یا ادامه روند زیر نظر دارند.

سرمایه‌گذاران بلندمدت ثبات و رشد بازار را انتخاب می‌کنند

آمارهای Glassnode حاکی از یک روند رو به رشد در میان صاحبان بیت کوین است. به‌طوری که آن‌ها به جای فروش کوین‌ها جهت کسب سود کوتاه‌مدت، رمز ارزهای خود را برای درازمدت نگه می‌دارند.

این رفتار که به هادلینگ در بازار شناخته می‌شود، نشان‌دهنده درک بلوغ و پایداری بیت کوین به‌عنوان یک دارایی است و سرمایه‌گذارانی را با چشم‌اندازی مثبت نسبت به آینده آن جذب می‌کند.

این داده‌ها نشان می‌دهد که نسبت عرضه بیت کوین که حداقل برای یک سال بدون تغییر باقی مانده، به رکورد 68 درصد رسیده است. این مسئله نشان می‌دهد که اکثر کاربران بیت کوین سرمایه‌گذاران بلندمدتی هستند که تحت تاثیر نوسانات کوتاه‌مدت قیمت قرار نمی‌گیرند.

علاوه بر این، داده‌های درون زنجیره‌ای نشان می‌دهد که 40 درصد از صاحبان بیت کوین، کوین‌های خود را برای حداقل سه سال نگه داشته‌اند.

این روند افزایش نگهداری و کاهش فشار فروش بیت کوین، رشد و پذیرش آن را تشویق خواهد کرد. همچنین نشان می‌دهد که مالکان نسبت به افزایش ارزش بلندمدت این ارز دیجیتال خوش‌بین هستند.

بخش خرده‌فروشی هنگ‌کنگ سیگنال مثبتی برای بازار ارز دیجیتال

روز سه‌شنبه به دنبال اعلام رگولاتور اوراق بهادار هنگ‌کنگ مبنی بر اینکه برخی از دارایی‌های رمز ارزی برای تجارت خرده‌فروشی از تاریخ اول ژوئن در دسترس خواهند بود، ارزش ارزهای دیجیتال افزایش یافت.

طبق گزارش کمیسیون اوراق بهادار و آتی هنگ‌کنگ، سرمایه‌گذاران خرد اکنون می‌توانند تجارت دارایی‌های دیجیتال خاصی را از ماه آینده آغاز کنند. البته این معاملات فقط در پلتفرم‌های تجاری ثبت‌شده مجاز خواهد بود.

افزایش احتمالی حجم سرمایه‌گذاران خرد از اول ماه ژوئن، خوش‌بینی را در بازار برانگیخت و زیان بیت کوین را در روز چهارشنبه کاهش داد.

نمودار قیمت بیت کوین
نمودار قیمت بیت کوین – منبع: Tradingview

پیش بینی قیمت بیت کوین

در طول جلسه معاملات آسیا، بیت کوین، ارز دیجیتال پیشرو بازار، نزدیک به مرز 25 هزار و 800 دلار پشتیبانی شده است. گفتنی است، بازه زمانی چهار ساعته شکل‌گیری یک الگوی چکشی را در بالای این سطح نشان می‌دهد، که نشان‌دهنده بازگشت احتمالی به سمت یک روند صعودی و تضعیف حرکت نزولی است.

با این حال، بیت کوین در سطح 26 هزار و 600 دلار با مقاومت قابل توجهی مواجه است که با حضور میانگین متحرک نمایی 50 روزه تقویت می‌شود.

این سطح قبلا به عنوان حمایت عمل می‌کرد اما اکنون به عنوان یک مقاومت مهم برای بیت کوین محسوب می‌شود. اگر بیت کوین به زیر سطح 25 هزار و 800 دلار سقوط کند، قیمت ممکن است سطح 25 هزار و 500 دلار را به عنوان یک هدف نزولی تعیین کند. البته شرایط فروش اشباع نشان داده شده توسط اندیکاتورهای RSI و MACD  احتمال یک اصلاح صعودی جزئی را نشان می‌دهد.

بنابراین امروز، بررسی دقیق سطح 25 هزار و 800 دلار برای معامله‌گران بسیار مهم خواهد بود، زیرا شکست بالاتر قیمت از آن سطح می‌تواند منجر به یک اصلاح صعودی به سمت سطوح 26 هزار و 400 و پس از آن 26 هزار و 600 دلار شود.

نظرات