پیش بینی قیمت بیت کوین / چالش شرکت‌های ماینینگ در سال 2023 چیست؟ – تجارت‌نیوز
خودروهای مونتاژی سامانه یکپارچه خودرو قیمت خودرو عرضه اولیه
پیشنهاد سردبیر : مسعود کرباسیان: برنامه هفتم توسعه ابتدا و انتها ندارد/ قیمت بنزین باید عادلانه شود
تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

پیش بینی قیمت بیت کوین / چالش شرکت‌های ماینینگ در سال 2023 چیست؟

ezgif 3 1a268d6564

بیت‌کوین اکنون در قیمت 26 هزار و 111 دلار معامله می‌شود و تا روز سه‌شنبه حدود ۰.۲۵ درصد افزایش داشته است. سناریوهای پیش بینی قیمت بیت کوین همچنان در وضعیت خنثی قرار دارند.

به گزارش تجارت‌نیوز، سناریو پیش بینی قیمت بیت کوین در پس زمینه‌ای از چالش‌های بخش استخراج پیش می‌رود؛ ماینرها اکنون با سطوح دشواری و نرخ هش رو به رشد دست و پنجه نرم می‌کنند.

علاوه بر این، به نظر می‌رسد که فعالیت معاملاتی در این ارز دیجیتال رو به کاهش است و حجم معاملات بیت کوین به کمترین میزان خود در بیش از چهار سال گذشته رسیده است.

چالش افزایش سختی در بخش استخراج بیت کوین

در تاریخ 17 آگوست، نرخ هش شبکه بیت کوین به بالاترین حد خود یعنی بیش از 414 (EH/s) رسید. حتی با وجود اینکه قیمت بیت کوین در حدود 26 هزار دلار ثابت مانده است، افزایش تمایل به ماینینگ، گسترش شبکه را افزایش داده است. با این وجود، عملیات ماینینگ به دلیل افزایش هزینه‌های عملیاتی، حفظ شرایط سودآور را برای شرکت‌های این حوزه دشوار کرده است.

در تاریخ 27 آگوست، هزینه استخراج یک بیت کوین 45 هزار و 877 دلار بود، در حالی که قیمت نقدی آن در سطح 26 هزار و 89 دلار قرار داشت که منجر به ضرر 19 هزار و 588 دلاری به ازای هر بیت کوین می‌شد. این اختلاف سنگین، تاثیر منفی بر شرکت‌های ماینینگ داشت و باعث ضرر و زیان آنها شد. این شرایط، شرکت‌های ماینینگ را وادار به تکیه بر فروش سهام کرده است.

BlackRock Fund Advisors سهامدار چندین شرکت ماینینگ است که عملکرد ضعیفی داشته‌اند. امروز، بیت کوین کمی افزایش داشته و به طور بالقوه مقداری از فشار بر ماینرها را کاهش داده است.

معاملات بیت کوین در بحبوحه رکود بازار به پایین‌ترین حد 4 ساله رسید

گزارش اخیر CNBC نشان می‌دهد که حجم معاملات بیت کوین به پایین‌ترین حد خود در چهار سال گذشته رسیده است. مقدار بیت کوین معامله شده در تمام صرافی‌ها به سطوحی که آخرین بار در سال 2019 مشاهده شده بود، رسیده‌اند.

این موضوع نشان دهنده کاهش این ججم از بالاترین رقم مارس از 3.5 میلیون بیت کوین است که تقریباً 94 درصد کاهش یافته است. کاهش حجم معاملات به دلیل کاهش مشارکت سرمایه‌گذاران است. برخلاف افزایش اخیر قیمت بیت کوین به حدود 26 هزار و 100 دلار، بازار کریپتو تابستان ضعیفی را پشت سر گذاشته که با فشارهای نظارتی و کاهش بحران بانکی همراه بوده است.

با این حال، به نظر می‌رسد که سرمایه‌گذاران بلندمدت تحت تأثیر ضعف اخیر بازار قرار نگرفته‌اند و منتظر کاتالیزورهایی مانند تصمیمات نهایی درباره ETF بیت‌کوین هستند.

پیش بینی قیمت بیت کوین
نمودار پیش بینی قیمت بیت کوین – منبع: Tradingview

پیش بینی قیمت بیت کوین

تجزیه و تحلیل سناریوهای پیش بینی قیمت بیت کوین در بازه زمانی روزانه نشان می‌دهد که بیت کوین در حال حاضر در یک روند نوسانی، مشغول تثبیت است. این محدوده دارای حمایتی در 25 هزار و 400 دلار و مقاومتی نزدیک به 26 هزار و 800 دلار است که به نظر می‌رسد یک نقطه محوری برای بیت کوین باشد.

هنگام ارزیابی اندیکاتورهای اصلی مانند میانگین متحرک (MA) و واگرایی میانگین متحرک (MACD) همزمان با شاخص (RSI)، هر دو یک حرکت نزولی ادامه‌دار را نشان می‌دهند. میانگین متحرک نمایی 50 روزه (EMA) که در اطراف سطح 27 هزار و 258 دلار قرار دارد، نشان می‌دهد که حرکت نزولی همچنان قوی است.

اگر بیت کوین از سطح حمایت 25 هزار و 400 دلار عبور کند، احتمال افت قیمت تا سطح 23 هزار و 900  وجود دارد که احتمالاً قیمت را در مرحله بعد به 21 هزار و 900 دلار برساند. در سمت دیگر، شکست صعودی بیت کوین به بالای 26 هزار و 800 دلار می‌تواند راه را برای نزدیک شدن قیمت به سطح 28 هزار و 600 دلار هموار کند.

نظرات