افزایش سرمایه ۲۰۰ درصدی سهام همراه اول

سهامدارن با افزایش سرمایه ۲۰۰ درصدی سهام همراه اول موافقت کردند.

افزایش سرمایه ۲۰۰ درصدی سهام همراه اول

به گزارش تجارت‌نیوز، مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت، صبح روز پنجشنبه ۸ تیر ماه با حضور بیش از ۹۳ درصد سهامداران، با دستور جلسه تصمیم‌گیری در خصوص افزایش سرمایه در برج همراه برگزار شد.

در این مراسم مهندس وحید صدوقی -مدیرعامل همراه اول- با اشاره به دلایل و ضرورت افزایش سرمایه در این شرکت اظهار کرد: همراه اول در چند سال اخیر حدود ۱۰۳۰۰ میلیارد تومان برای توسعه و نوسازی شبکه خود سرمایه‌گذاری کرده است. پس از دریافت پروانه ارائه خدمات نسل ۳ و ۴ از رگولاتوری در اسفند ۱۳۹۳ علاوه بر توسعه شبکه و شروع فاز ۷ که پروژه‌ای بزرگ بود، نوسازی شبکه هم همزمان در حال اجرا بود.

صدوقی افزود: همزمان با توسعه و نوسازی شبکه اصلاح ساختار مالی شرکت نیز در دست اجرا بود. پس از واگذاری سهام همراه اول در بورس تاکنون فقط یک‌بار این شرکت افزایش سرمایه داشته که سرمایه آن از محل سایر اندوخته‌ها، از ۲۰۶ میلیارد تومان به ۴۰۰ میلیارد تومان افزایش یافت. حال با سرمایه‌گذاری ۱۰۳۰۰ میلیارد تومانی صورت گرفته لازم دیدیم دوباره افزایش سرمایه دهیم.

مدیرعامل همراه اول با اشاره به برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه برگزارشده گفت: پس از برگزاری مجمع عمومی عادی در ششم اردیبهشت ماه، نماد همراه اول با ۲۹۳۰ تومان باز شد که پس از دوماه با ۱۲ درصد رشد قیمت امروز به ۳۲۷۷ تومان رسیده است که این رشد در بازار امروز کشور تقریبا بی‌نظیر است.

وی تصریح کرد: خوشبختانه با اینکه گردش مالی بالایی داریم، توانسته‌ایم در چهار سال گذشته به خاطر شفافیت گزارش‌های مالی، از سازمان بورس عنوان گزارش مقبول دریافت کنیم.

صدوقی افزود: با کارهای صورت گرفته هم سهام در واقع رقیق می‌شود و هم به نوعی اصلاح ساختار صورت می‌گیرد. با همکاری حسابرس قانونی و سازمان بورس توانستیم مجوز افزایش سرمایه را بگیریم و امروز برای تصمیم‌گیری در این خصوص جمع شده‌ایم.

مدیرعامل همراه اول با بیان اینکه طبق وعده تقریبا همه سهامداران حقیقی خیلی سریع و کمتر از دوماه سود خود را دریافت کرده‌اند، اظهار کرد: ما امسال حدود ۱۸۰۰ میلیارد تومان برای سرمایه‌گذاری عملیاتی در نظر گرفته‌ایم، در حالی که در سال گذشته نیز ۲۸۰۰ میلیارد تومان در نظر گرفته بودیم. به همین دلیل نیاز بود که بخشی از منابع سرمایه‌گذاری از محل آورده سهامداران تامین شود که در گذشته سرمایه‌گذاری ۱۰۳۰۰ میلیارد تومانی عمدتا از محل نقدینگی تامین شده بود.

در پایان جلسه دکتر علی بقایی رئیس هیات مدیره همراه اول و هیات رئیسه مجمع پس از استماع نظرات تعدادی از سهامدارن و اعضای هیات رئیسه به جمع‌بندی نظرات پرداخت.

بر این اساس مقرر شد، سرمایه همراه اول با ۲۰۰ درصد افزایش در دو مرحله از ۴۰۰ میلیارد تومان به ۱۲۰۰ میلیارد تومان افزایش یابد که ۵۶۰ میلیارد تومان آن از محل مطالبات و آورده نقدی فعلی تامین شود. همچنین مقرر شد به هیات مدیره اختیار داده شود ۲۴۰ میلیارد تومان هم ظرف مدت یک سال از محل مطالبات و آورده نقدی دیگر افزایش سرمایه دهد.

شایان ذکر است، هفتمین مجمع عمومی عادی سالیانه این شرکت، ۶ اردیبهشت ماه امسال برگزار و سود تقسیمی برای هر سهم ۷۰۰ تومان اعلام شد که تا ۱۰ تیر ماه از طریق کلیه شعب قابل پرداخت است و سپس به مدت ۳ ماه به دلیل افزایش سرمایه متوقف خواهد شد.

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید