تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

اینترنت رایگان برای ۸۵ درصد مشترکان اینترنت خانگی

اینترنت رایگان برای ۸۵ درصد مشترکان اینترنت خانگی

وزیر ارتباطات گفت: تقریبا همه شرکت‌های حوزه اینترنت خانگی که بالغ بر ۸۵ درصد مشترکین را تشکیل می‌دهند اینترنت خانگی رایگان ارائه می‌دهند.

به گزارش تجارت‌نیوز، محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مصاحبه با رادیو با اشاره به پدیده اسلش دات در جهان گفت: این پدیده در نرم افزار نویسی وقتی رخ می‌دهد که روی یک سامانه ای که به صورت عادی دارد کار می‌کند، ترافیک و درخواست‌های بیش از حدی به تحمیل می‌شود و باعث می‌شود تا سامانه متوقف شود. امروز شبکه‌های ارتباطی کشورهایی که در گیر کرونا هستند با این پدیده مواجهند.

وی افزود: در ایران هم شاهد بودیم شبکه‌های ارتباطی به دلیل خانه نشینی مردم و اینکه تلاش می‌کنند در خانه از خودشان مراقبت کنند تا زنجیره ویروس را قطع کنند دچار حجم بالایی از ترافیک شد و سرعت در سرتا سر دنیا در شبکه‌های ارتباطی کند شده است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به توسعه ۳۴ برابری پهنای باند در ایران، بیان کرد: در حال حاضر در ایران سرمایه گذاری بسیار زیادی شده و در سال‌های اخیر ظرفیت پهنای باند در حدود ۳۴ برابر شده است و این نتیجه زیرساخت‌هایی بوده که از قبل توسعه داده شده تا امروز پاسخ به نیاز مردم باشد.

وی خاطر نشان کرد: طی دو هفته آخر سال خیلی تلاش کردیم همه اپراتورهای ارتباطاتی، همکاران ما در شرکت ارتباطات و زیرساخت، سازمان تنظیم مقررات، بخش خصوصی و برخی از کشورهای بین المللی که با ما در زمینه تامین اینترنت همکاری می‌کنند تا ظرفیت را ارتقا دهیم.

آذری جهرمی با اشاره به لحظه سال تحویل و پیک مصرف اینترنت گفت: امروز صبح شبکه پاسخگوی نیاز مردم بود و انتظار این داشتیم که درخواست زیادی بیاید چون همه مردم کارهایشان را از جمله مکالمات و پیام‌های تبریک را از این طریق انجام می‌دهند اما با وجود این اتفاق اما بحمدالله شبکه سر پا بود و پاسخگوی نیاز مردم بود.

وی متذکر شد: البته از همه مردم جا دارد عذرخواهی کنم چون مدیریت و هدایت این ترافیک زیاد کار دشواری است. ممکن است بعضی وقت‌ها با کندی مواجه باشند اما ما همه تلاش مان را کردیم. آموزش، بهداشت و سلامت، سرگرمی و خریدهای مردم از فروشگاه‌ها در این بستر بود و ما تلاش کردیم پایدار باشد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات توصیه کرد: از شب گذشته متوجه شدیم از تقریبا حدود ظهر بار شبکه اینترنت روی شبکه خانگی دارد کم می‌شود و به بار شبکه موبایل دارد افزوده می‌شود. در برخی از استان‌ها با افزایش حجم بار ترافیکی اینترنت شبکه موبایل مواجه بودیم و این نشان می‌دهد که برخی از مردم سفرهای نورزی شان را آغاز کردند. می‌دانیم در خانه ماندن سخت است و الان هم تعطیلات نوروز است و زمانی برای صله رحم اما واقعیت این است که سلامتی خودمان و عزیزان مان از همه چیز مهم تر است. از همه مردم می‌خواهم هرچه می‌توانند به منظور سلامتی خود و دیگران از سفر خودداری کنند.

وی در خاتمه با اعلام اینکه تقریبا همه شرکت‌های حوزه اینترنت خانگی امکانات خود را به صورت رایگان در دسترس قرار داده اند، گفت: تقریبا همه شرکت‌های حوزه اینترنت خانگی که بالغ بر ۸۵ درصد مشترکین را تشکیل می‌دهند اینترنت خانگی رایگان ارائه می‌دهند. ما نیز کیفیت و سرعت را بالا می‌بریم.

منبع: تسنیم

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند