سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران:

توسعه اقتصاد دیجیتال بدون دسترسی به اینترنت ممکن نیست

توسعه اقتصاد دیجیتال بدون دسترسی به اینترنت ممکن نیست

در پی قطعی اینترنت در روزهای اخیر و متضرر شدن بسیاری از کسب‌وکارها، سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران در بیانیه‌ای به این موضوع واکنش نشان داد.

به گزارش تجارت‌نیوز، سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران در بیانیه‌ای اعلام کرد که توسعه اقتصاد دیجیتال و در نظر گرفتن اهداف توسعه‌‎ای در این زمینه با قطع اینترنت ممکن نیست.

همچنین در این بیانیه تاکید شده که در شرایطی که در حال‌حاضر نیازمند جلب اعتماد مردم هستیم، قطع اینترنت به اعتماد کاربران لطمه می‌زند.

به نقل از را‌ه‌پرداخت و بر اساس گزارش روابط عمومی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران، در این بیانیه آمده است: «اتفاقات روزهای اخیر در کشور نشان داد بیش از همیشه نیازمند جلب اعتماد مردم هستیم. ایجاد محدودیت در دسترسی به اینترنت به‌ویژه مسدود کردن شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان‌هایی که ده‌ها میلیون کاربر دارند قطعا به این اعتماد لطمه می‌زند.»

در ادامه این بیانیه با تأکید براینکه میلیون‌ها نفر با استفاده از اینترنت کسب روزی می‌کنند، بیان شده است: «میلیون‌ها نفر برای ارتباط با عزیزانشان به این ابزارها وابسته هستند. میلیون‌ها نفر برای سرگرمی و آموزش و کسب اخبار و اطلاعات به اینترنت مراجعه می‌کنند. بنابراین مسدود یا محدود کردن اینترنت تنها موجب سلب اعتماد از شهروندان خواهد شد. همچنین کسب‌وکارهای بسیاری برای تداوم فعالیت خود نیازمند اطمینان از کارایی و پایداری اینترنت کشور هستند. چگونه می‌شود اقتصاد دیجیتال داشت وقتی نمی‌توان از دسترسی مستمر به اینترنت مطمئن بود؟»

در انتهای این بیانیه ضمن بیان اینکه اعضای هیأت مدیره نصر تهران در جلسه فوق‌العاده‌ای به بررسی لطمات و ضرر و زیان‌های وارد شده به کسب و کارها به دلیل قطعی اینترنت خواهند پرداخت، آمده است: «سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران مصرانه از نهادهای مسئول می‌خواهد وضعیت دسترسی به اینترنت را به وضعیت طبیعی برگردانند.»

شب گذشته وزیر کشور در گفتگو با صداوسیما اعلام کرد محدودیت روی شبکه‌های اجتماعی خارجی تا زمان ادامه به گفته او «اغتشاشات» اوجود دارد.

احمد وحیدی با تاکید اینکه که هرچند این محدودیت‌ها موقت است؛ اعلام کرده بود که دسترسی به سرویس‌های شبکه داخلی فراهم است و ارائه سرویس از این طریق بدون مشکل ادامه دارد.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند