تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

ارزان‌ترین بسته‌های اینترنت همراه اول و ایرانسل کدام‌اند؟

ارزان‌ترین بسته‌های اینترنت همراه اول و ایرانسل کدام‌اند؟

بسته‌های محبوب اینترنت برخی از اپراتورها برای اصلاح قیمت حذف شدند و حالا ارزانترین بسته‌های اینترنت از ۱۹ هزار تومان تا ۳۰ هزار تومان به فروش می‌رسند.

به گزارش تجارت‌نیوز، با دستور سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی کشور، تعدادی از بسته‌های همراه اول و ایرانسل با هذف افزایش قیمت اینترنت به‌طور موقت حذف شدند.

وزیر ارتباطات معتقد است که ‏بخشی از کندی سرعت اینترنت به این دلیل است که زیرساخت‌های اینترنت فرسوده شدند. با وجود این اکنون منابع لازم برای توسعه زیرساخت‌ها را یا دولت باید تزریق کند یا باید از طریق مردم یعنی با افزایش قیمت اینترنت تامین شود.

کاربران شاتل اولین گروهی بودند که از افزایش قیمت سرویس اینترنت ثابت در برخی از شرکت‌های ارائه‌ دهنده اینترنت ثابت مانند شاتل خبر دادند. این افزایش قیمت بدون اطلاع قبلی به مشترکان صورت گرفت.

پس از آن نیز دو اپراتور نخست کشور یعنی همراه اول و ایرانسل به دستور سازمان تنظیم مقررات برای اصلاح تعرفه‌های اینترنت که درحقیقت همان افزایش قیمت است، تعدادی از بسته‌های محبوب خود را صورت موقتی حذف کردند.

براساس بررسی‌ها سایت‌های خرید بسته این دو اپراتور تلفن همراه نشان می‌دهد که هم‌اکنون بیشترین مدت اعتبار بسته‌های اینترنت همراه ماه (۱۲۰روز) است. همچنین، همه بسته‌های بلندمدت گذشته ازجمله بسته‌های شش‌ماهه و یکساله که خرید آن‌ها اینترنت ارزانی در اختیار مردم می‌گذاشت به‌طور کامل حذف شده‌اند. علاوه بر این بسته‌های پرطرفدار و به‌صرفه کوتاه‌مدت هم حذف و کاربران مجبور به استفاده از بسته‌های گران‌قیمت‌تری هستند.

با وجود این هنوز تعدادی از بسته‌های اینترنت در اپراتورها  وجود دارند که افزایش قیمتی نداشتند و همچنان با قیمت‌های قبلی موجود هستند. ارزان‌ترین بسته‌ها کدام‌اند؟

همچنین، این اپراتورها تعدادی بسته‌های بلند دارند که به قیمت‌های پیشین به مشترکان ارائه می‌شود.

برای خریداری این بسته‌ها می‌توان به سایت‌های رسمی اپراتورهای همراه اول، ایرانسل، رایتل، شاتل و مبین نت مراجعه کرد.

 

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند