تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

پافشاری نمایندگان به تصویب طرح صیانت

پافشاری نمایندگان به تصویب طرح صیانت

در حالی که این امیدواری وجود داشت که طرح صیانت از فضای مجازی در صحن علنی مجلس بررسی شود، اما نمایندگان دوباره به اصل هشتاد و پنجی شدن این طرح رای دادند.

به گزارش تجارت‌نیوز، طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی در تاریخ ششم مرداد در صحن علنی مجلس مطرح شد و با ۱۲۱ رای موافق بر اساس اصل ۸۵ به کمیسیون فرهنگی مجلس واگذار شد.

چرا طرح صیانت از کمیسیون خارج شد؟

دو روز پیش مجتبی توانگر، رئیس کمیته اقتصاد دیجیتال مجلس تقاضای لغو اصل هشتاد و پنجی شدن طرح فضای مجازی را تقدیم هیات رئیسه کرد.

توانگر در متن این مدعی است: با توجه به این که رای‌گیری برای بررسی طرح مذکور ذیل اصل ۸۵ قانون اساسی زمانی انجام شد که پس از وقت استراحت مجلس بود و از آنجایی که معمولا بلافاصله پس از وقت استراحت طرحی برای رای‌گیری مطرح نمی‌شود، لذا تعدادی از نمایندگان در صحن علنی حضور نداشتند.

طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی که بر اساس اصل ۸۵ به کمیسیون فرهنگی واگذار شده بود، با اعتراض عده زیادی از دستور کار کمسیون خارج و به صحن مجلس بازگشت.

طرح صیانت دوباره به مجلس رفت

نمایندگان در نشست علنی امروز (سه‌شنبه، ۱۹ مرداد) مجلس شورای اسلامی با  لغو رسیدگی به طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای‌ مجازی و ساماندهی پیام‌رسان‌های‌ اجتماعی طبق اصل هشتاد و پنجم (۸۵) قانون اساسی با ۱۳۰ رأی موافق، ۱۲۱ رأی مخالف و ۷ رأی ممتنع از مجموع ۲۶۲ نماینده حاضر در جلسه مخالفت کردند.

بر این اساس طرح مذکور کماکان بر اساس اصل ۸۵ در کمیسیون مشترک بررسی می‌شود. (خانه ملت)

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند