موضوعات داغ:

تغییرات تازه در هیات‌مدیره سرآوا

تغییرات تازه در هیات‌مدیره سرآوا

شرکت سرآوا از مشهورترین شرکت‌های سرمایه‌گذاری جسورانه و فعال در عرصه استارتاپی ایران، در مجمع عمومی خود هیات‌مدیره جدیدی را برای این شرکت انتخاب کرده است.

شرکت سرآوا از مشهورترین شرکت‌های سرمایه‌گذاری جسورانه و فعال در عرصه استارتاپی ایران، در مجمع عمومی خود هیات‌مدیره جدیدی را برای این شرکت انتخاب کرده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، هیات‌مدیره منتخب این شرکت نیز در اولین جلسه خود، علی فیاض‌بخش را به عنوان مدیرعامل و اکبر هاشمی را به عنوان رئیس هیات‌مدیره برگزید. علی فیاض‌بخش دارای مدرک MBA از دانشگاه لینشوپینگ سوئد و فوق لیسانس مدیریت بازرگانی از دانشگاه تهران است. او از سال ۱۳۹۶ با سمت معاون ارشد استراتژی و سرمایه‌گذاری به سرآوا پیوست. پیش از آن چهار سال مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری «توسعه نور دنا» و همچنین بنیان‌گذار شرکت «حرکت اول» بازوی سرمایه‌گذاری خطرپذیر شرکت همراه اول بود.

فیاض‌بخش، عضو هیات‌مدیره شرکت‌های استارتاپی متعددی همچون علی‌بابا، الوپیک و تخفیفان بوده و سابقه فعالیت در زمینه ادغام و تملک (M&A) شرکت‌های استارتاپی را داراست. در همین حال اکبر هاشمی بنیان‌گذار شرکت AGIP (سامانه جامع هوش مصنوعی) و مشاور استراتژیک و PR شرکت‌های سرمایه‌گذاری ریسک‌پذیر و استارتاپ‌های بزرگ است. او پس از راه‌اندازی اولین استارت‌آپ خود برای توسعه اکوسیستم استارتاپی ایران، انتقال تجربه جهانی و تولید دانش، هفته‌نامه استارتاپی «شنبه» را راه‌اندازی کرد.

همچنین برای ایجاد شفافیت، گفتمان، برطرف کردن چالش‌ها و ‌مشکلات زیست‌بوم استارتاپی ایران، همایش یلدای کارآفرینان استارتاپی ایران و دورهمی ماهانه «نون بربری» را تاسیس کرد. هاشمی سال‌ها در سازمان‌ها و ‌نهادهای متعدد در حوزه‌ روابط عمومی بین‌الملل فعالیت داشته است، اما به خاطر علاقه‌مندی‌اش به کارآفرینی، همکاری با مجموعه‌های دولتی را رها کرد و وارد حوزه کارآفرینی شد. سرآوا در پرتفوی سرمایه‌گذاری خود سهام استارتاپ‌های شناخته شده‌ای چون دیجی‌کالا، کافه بازار و علی‌بابا را در اختیار دارد.

 

منبع: دنیای اقتصاد

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند