توصیه یک میلیاردر مکزیکی به خرید بیت‌کوین؛

چرا بیت‌کوین باید در سبد سرمایه‌گذاری هر فردی باشد؟

چرا بیت‌کوین باید در سبد سرمایه‌گذاری هر فردی باشد؟

ریکاردو سالیناس پلیخو، سومین مرد ثروتمند مکزیک معتقد است که بیت‌کوین یک سرمایه‌گذاری عالی است و باید در سبد سرمایه‌گذاری هر فردی باشد.

به گزارش تجارت‌نیوز، روند نزولی بیت‌‎کوین در هفته‌های اخیر باعث نشده تا سرمایه‌دارانی مثل مایکل سیلور از سرمایه‌گذاری روی این رمزارز دست بکشند، به طوری که شرکت میکرواستراتژی در این روند نزولی ۵۰۰ میلیون دلار بیت‌کوین خرید. اما مایکل سیلور تنها کسی نبوده که چنین ریسکی کرده است. ریکاردو سالیناس پلیخو، سومین مرد ثروتمند مکزیک هم معتقد است که بیت‌کوین یک سرمایه‌گذاری عالی است.

این میلیاردر در مصاحبه با بلاک‌چین‌لند گفت که بیت‌کوین همانند طلا یک سرمایه‌گذاری تضمین شده است. او توضیح داد که بحثی که بر سر ماهیت این رمزارز به راه افتاده برای افرادی که ویژگی‌های آن را می‌دانند، چیز مهمی نیست.

پلیخو گفت: « به نظر من، تمامی مزایای بیت‌کوین آنرا تبدیل به طلای جهان مدرن کرده است. مهم نیست که بقیه آنرا یک ارز بدانند یا نه! »

ریکاردو سالیناس محدود بودن تعداد بیت‌کوین، انتقال آسان و نقدینگی بالای بین‌المللی را به عنوان دلایل قانع‌کننده‌ای برشمرد که بر این اساس هر سرمایه‌گذار باید بیت‌کوین را در سبد سرمایه‌گذاری خود داشته باشد: « بیت‌کوین یک دارایی با ارزش بین‌المللی است که با نقدینگی بسیار بالا در سراسر جهان معامله می‌شود. به همین دلیل هر فردی باید در پرتفوی خود بیت‌کوین را لحاظ کند. »

ریکاردو سالیناس یکی از حامیان بزرگ بیت‌کوین به شمار می‌رود که اخیرا افشا کرده ۱۰ درصد از کل سبد سرمایه‌گذاری خود را به بیت‌کوین اختصاص داده است.

با این حال سالیناس نسبت به آلت‌کوین‌ها حس خوبی ندارد و معتقد است فعلا انها نمی‌توانند عملکرد بهتری از بیت‌کوین داشته باشد و دلیل این ادعا را ماهیت تورمی آلت‌کوین‌ها می‌داند.

مهمترین اخبار بازار رمزارزها را در صفحه ارز دیجیتال تجارت‌نیوز بخوانید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند