تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

۵۸ ساله‌ها برای واکسن کرونا ثبت‌نام کنند + لینک ثبت‌نام

۵۸ ساله‌ها برای واکسن کرونا ثبت‌نام کنند + لینک ثبت‌نام

سن ثبت‌نام واکسن کرونا به ۵۸ ساله‌ها رسیده، افراد متولد سال ۱۳۴۲ و قبل از آن باید اطلاعات خود را در سامانه وزارت بهداشت ثبت کنند.

به گزارش تجارت‌نیوز، گروه جدیدی از مردم می‌توانند برای دریافت واکسن کرونا ثبت‌نام کنند. جزئیات این دور از ثبت‌نام به شرح زیر است:

چه کسانی می‌توانند ثبت‌نام کنند؟

مرکز فناوری اطلاعات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: در تمام استان‌ها افراد ۵۸ سال به بالا یعنی کسانی که متولدین ۱۳۴۲ و قبل از آن می‌توانند ثبت نام کنند.

کجا ثبت‌نام کنیم؟

این گروه از مردم باید در سامانه salamat.gov.ir ثبت‌نام کنند.

مدارک لازم برای ثبت‌نام

ثبت‌نام واکسن کرونا فقط به صورت غیرحضوری و از طریق سامانه‌ای که گفته شد انجام می‌شود. حتی نیاز به مراجعه به کافی‌نت‌ها نیز نست. افراد می‌توانند از طریق موبایل‌های هوشمند یا سیستم‌های کامپیوتر شخصی و خانگی این ثبت‌نام را انجام دهند.

مدارک لازم برای ثبت‌نام نیز شامل اطلاعات هویتی اس. یعنی افراد می‌توانند با اطلاعات شماره ملی، شماره تلفن و تاریخ تولد ثبت‌نام کنند.

بیماران کی واکسن می‌زنند؟

وزیر بهداشت به ستاد ملی مقابله با کرونا نامه داده که تعداد افراد در گروه‌های زیر را برای در اولویت قرار دادن واکسن اعلام شود.

  1. کلیه بیماران دیابتی بالای ۱۸سال به تفکیک استان‌ها (اخیراً سامانه ثبت بیماران دیابتی کشور با کدملی در معاونت محترم درمان راه‌اندازی و موارد را ثبت کرده که می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد.)
  2. بیماران خاص دیگری که باید در اولویت قرار گیرند و تاکنون واکسینه نشده‌اند.
  3. رانندگان تاکسی و خدمات حمل و نقل عمومی از قبیل ریلی، هوایی، زمینی.
  4. آموزگاران مدارس ابتدایی و متوسطه به تفکیک
  5. اساتید دانشگاه‌ها

ثبت‌نام برای تزریق واکسن از طریق همین سامانه انجام شده است. در مرحله نخست متولدین سال ۱۳۲۰ و قبل از آن (افراد بالای ۸۰ سال) که که واکسن کرونا دریافت نکرده‌ بودند ‌یا از طریق خانه‌های بهداشت تماسی با آنها برای واکسیناسیون گرفته نشده بود، ثبت نام کردند.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند