دو قابلیت جدید اینستاگرام در آینده

دو قابلیت جدید اینستاگرام در آینده

نحوه شخصی‌سازی نمایش پست‌ها در پروفایل اینستاگرام و برش قسمتی از عکس جهت نمایش به مخاطبان دو قابلیتی هستند که ممکن است در آینده در دسترس عموم مخاطبان اینستاگرام قرار گیرند.

به گزارش تجارت‌نیوز، دو قابلیت شخصی‌سازی نمایش پست‌ها در پروفایل و برش قسمتی از عکس جهت نمایش قسمت برش‌خورده ممکن است در آینده نزدیک در دسترس کاربران اینستاگرام قرار گیرد.

بر اساس گزارش دیجیاتو، به گفته برخی منابع معتبر، اینستاگرام در حال کار روی ویژگی‌های جدیدی است تا به کاربران خود اجازه دهد نحوه نمایش پست‌ها در پروفایل خود را شخصی‌سازی کنند.

الساندرو پالوزی، منبع شناخته شده توئیتر و مهندس معکوس اپلیکیشن توضیح می‌دهد که این شبکه اجتماعی قصد دارد به کاربران خود اجازه دهد تا قسمتی از عکس‌های موجود در پروفایل خود را برش بزنند تا فقط آن قسمت به سایر کاربران نمایش داده شود.

با این قابلیت کاربران قادر هستند تا نمای کلی پروفایل خود را بهبود دهند و تمام عکس‌های موجود در آن به شیوه منظمی به نمایش گذاشته شود. اوایل سال جاری میلادی پالوزی گفته بود که اینستاگرام مرتب کردن چیدمان پست‌های کاربران را ممکن می‌کند که احتمالا قابلیت جدید به آن مربوط می‌شود.

انتخاب نسبت تصویر برای عکس‌های اینستاگرام

دومین قابلیتی که شبکه اجتماعی مبتنی بر عکس و ویدیوی متا برای شخصی‌سازی به کاربران خود ارائه می‌کند، امکان انتخاب نسبت تصویر برای کاور عکس‌ها در فید اینستاگرام است.

همانطور که در تصویر به اشتراک گذاشته شده توسط Salman Memon در توئیتر دیده می‌شود، این قابلیت هم‌اکنون در حال آزمایش است و به کاربران اجازه می‌دهد تا عکس‌های عریض‌تری با نسبت تصویر ۴:۵ در فید خود داشته باشند.

هم‌اکنون هر دو قابلیت در حال آزمایش توسط اینستاگرام هستند و مشخص نیست که چه زمانی در دسترس عموم کاربران قرار می‌گیرد.

اگرچه شرکت‌ها پیش از ارائه قابلیت جدید آن‌ها را آزمایش می‌کنند، اما در برخی موارد این قابلیت‌ها به صورت عمومی ارائه نمی‌شوند. بنابراین هیچ تضمینی وجود ندارد که اینستاگرام نیز این قابلیت‌ها را در دسترس تمام کاربران خود قرار دهد.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند