تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

خبر جدید از رقیب اسنپ و تپسی/سندباد نیامده رفت؟

خبر جدید از رقیب اسنپ و تپسی/سندباد نیامده رفت؟

تاکسی اینترنتی سندباد که به نظر می‌رسید رقیب جدی برای اسنپ و تپسی باشد، مدتی است هیچگونه علائم حیاتی را از خود نشان نمی‌دهد.

به گزارش تجارت‌نیوز، پلتفرم جدید تاکسی آنلاین سندباد قرار بود با ارائه خدمات متفاوت‌تر از اسنپ و تپسی، از جمله بیمه کردن رانندگان، به رقیب جدی این دو شرکت تبدیل شود. اما حالا، پس از گذشت چندین ماه، از فعالیت این شرکت خبری نیست.

این سامانه با وعده‌های متفاوت‌تر از اسنپ و تپسی توانست توجه بسیاری از رانندگان را به خود جلب کند. چرا که راننده‌های این دو پلتفرم تاکسی آنلاین، به دلیل شرایط اقتصادی نامناسب کشور، از عملکرد این دو شرکت گلایه‌های فراوانی دارند.

از سوی دیگر، با توجه به حجم زیادی تبلیغات سندباد که در سال ۱۴۰۰ در تلویزیون پخش شد، به نظر می‌رسید که این شرکت می‌تواند خدمات قابل قبول‌تری از اسنپ و تپسی به رانندگان و مسافران خود ارائه دهد. اما در حال حاضر سندباد علائم حیاتی ندارد!

 سندباد نیامده رفت؟

تاکسی اینترنتی سندباد اعلام کرد که در ۱۷ فرودین امسال، ثبت‌نام رانندگان خود را آغاز می‌کند. تعدادی از کاربران راننده از این تاریخ به بعد جذب این سامانه شدند.

با این حال، برخی از رانندگان در پیام‌هایی به تجارت‌نیوز اعلام کردند که تاکسی اینترنتی سندباد مدتی‌ است فعالیتی ندارد و کسی پاسخگوی آن‌ها نیست. علاوه‌بر آن مشخص نیست اپلیکیشن آن چه زمانی معرفی می‌شود و فعالیت رسمی خود را آغاز می‌کند.

در ادامه تعدادی از پیام‌های رانندگان را می‌خوانید.

«سلام، هیچ کدوم از مسئولان سندباد جوابگوی تلفن من نیستند. به ساختمان اصلی و دفتر مرکزی رفتم. هیچ کس نیست که حتی در رو باز کنند تا سوال بپرسم. سایتشون بستس و صفحه اینستاگرام هم فعالیتی ندارد.»

«یکی به من دیروز خبر داد که سندباد به کل منحل و تعطیل شد. جوری که تمام ۲۰۰ پرسنل دفتری در خیابان جلوی شرکت تجمع کردند… چه خبره؟»

پیگیری‌های تجارت‌نیوز از سندباد نشان می‌دهد که این سامانه به دلیل مشکلات فنی برای مدتی دچار توقف در روند راه‌اندازی و فعالیت شده‌است.

همچنین، یک منبع آگاه در سندباد به تجارت‌نیوز اعلام کرد که؛ این مشکلات حل می‌شود اما زمان آن مشخص نیست. شرکتی که بنا بوده اپلیکیش سندباد را طراحی کند، بد قولی کرد و نتوانست انتظارات هیئت مدیره شرکت را برآورده کند.

او می‌گوید: در عین حال این تاکسی اینترنتی بنا داشت که تبدیل به یک سوپر پلتفرم آنلاین شود، اما با شرایط موجود احتمالا هر سرویس با فاصله از یکدیگر راه‌اندازی شود. اما با توجه به سرمایه‌گذاری‌های انجام شده، در نهایت این پلتفرم راه‌اندازی می‌شود، فقط زمان آن مشخص نیست. فعلا مشخص نیست چه زمانی مشکلات و چالش‌ها رفع و این پلتفرم راه‌اندازی می‌شود.

سندباد خود را به عنوان رقیب جدی اسنپ و تپسی معرفی کرد. رقیبی که خدمات متفاوتی از آنچه این دو پلتفرم ارائه می‌دهند، عرضه خواهد کرد. اما گویی راه‌اندازی چنین اپلیکیشن جامع و کاملی با سد مشکلات مختلفی روبرو شده است.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند