نظرهای مخاطبان تجارت‌نیوز در مورد قیمت‌ها در بازار موبایل:

الان وقت خرید موبایل است؟

الان وقت خرید موبایل است؟

بعضی فعالان بازار می‌گویند قیمت انواع مدل‌های تلفن همراه در روزهای گذشته تا حدودی تعدیل شده است اما برخی از مردم سر در گم هستند که آیا اکنون زمان خرید گوشی است یا نه.

تجارت‌نیوز چندی پیش گزارش‌هایی را با عنوان‌های «کاهش قیمت موبایل»، «قیمت موبایل ارزان میشود» و «کاهش قیمت در بازار موبایل» منتشر کرد.

نظرهای برخی از مخاطبان را در مورد این گزارش‌ها می‌خوانید.

کاهش قیمت‌ها محسوس نیست

گروهی از خوانندگان معتقدند، کاهش قیمت‌ها در بازار موبایل به حدی نیست که بتوان نام آن را ارزانی گذاشت.

– «تو هر موبایل فروشی میری قیمت ها همونه، وقتی می گن دلار گران شده همه سریع قیمت ها رو می برن بالا، حتی اگه موبایل رو قبل از گرونی خریده باشن، بازم قیمتش رو افزایش می دن ولی وقتی قیمت ها میاد پایین همه فروشندگان هر کالایی فرق نمی کنه، قیمت روکاهش نمی دن.»

– «موبایلی که قیمتش ۳ میلیون بوده، شده ۸ میلیون حالا تو این دو هفته شده ۷ میلیون این به معنی ارزون شدن نیست….»

– «خوب یاد گرفتید؛ قیمت واقعی مثلاً ۱۰۰۰۰تومان است می شه ۲۰۰۰۰هزار تومان بعد ۱۰۰۰تومان کاهش می دن می‌گویند قیمت آمده پایین.»

بخریم یا نه؟

به اعتقاد بعضی از مخاطبان اکنون وقت خرید موبایل نیست و قیمت‌ها پایین می‌آید، اما برخی هم به دیگران توصیه می‌کنند که قیمت‌ها دوباره افزایش می‌یابد و منتظر ارزانی بیشتر نباشند.

– «قیمت های لوازم خانگی و موبایل را هنوز پایین نیاورده اند. فعلا هیچکدام از این کالاها را خرید نکنید. قیمت های واقعی خیلی پایین تر از قیمت های فعلی است.»

– «لطفا گوشی نخرید. چرا هرچی گرون می شه ملت می خرن؟ خواهشا نخرید تا رو دستشون بمونه، ارزون کنن.»

– «موبایل فروش ها هنوز قیمت ها را تعدیل نکرده اند. فعلا به هیچ وجه موبایل نخرید تا قیمت ها متناسب با نرخ دلار شود.»

– «اصلا موبایل نخرید تا بیاد پایین. سزای گرانفروشی نخریدنه. هیچکس با نخریدن نمرده، موبایل سه میلیون می برن بالا، یک میلیون می یارن پایین مردم فکر می کنند ارزون شده.»

– «هیچی نخرید… قیمت لپ تاپ و موبایل چهار تا ۵ برابر قیمت جهانی می باشد. قیمت های جهانی را در سایت های خارجی بگیرید. اینجا همه چیز برعکسه. اینجا عید می شه قیمت ها چند برابر می شوند ولی سراسر جهان عید همه چیز تخفیف می خوره.»

– «قیمت همه چیز توی ایران، علی الخصوص موبایل مثل فنر هست، ارزان می شه و ارزان می شه و یه دفعه یک جوری سر به فلک می کشه که تلافی همه‌ ارزونی ها رو در می یاره… خلاصه اگه می خواید موبایل بخرید الان بهترین موقعشه، چون دیر کنید دیگه شاید حتی نصف موبایل مورد نظرتون رو هم نتونید بخرید.»

– «من دوهفته پیش یه گوشی خریدم شیش تومن درحالی که این گوشی یه سال پیش هشتصد تومن بود. الان گفتن ارزون شده رفتم دیدم فقط دویست هزار تومن ارزون شده که همه اینا بعد از بهمن ماه می شن ده برابردوباره.»

چرا یک دفعه ارزان می‌شود؟

گروهی از خوانندگان اما از اینکه قیمت‌ها در مدت کوتاهی کاهش پیدا کرده و آنها با خرید گوشی در روزهای گذشته ضرر کرده‌اند، گلایه دارند.

– «من گوشی شیائومی نوت ۹s دو هفته پیش خریدم، ۶۸۰۰. الان شده۵۲۰۰. این چه وضعشه این طوری قیمت عوض می شه.»

– «من نوت ۹ پرو ۱۲۸ ده روز پیش گرفتم ۷۸۰۰ تومن شده ۵۷۰۰ البته من ۶ تومن فروختمش، فکر کنم ارزونترم بشه.»

– «گوشی ۱۱ میلیونی الان شده نصف قیمت، یا آ۵۱ که از ۴ میلیون کرده بودنش ۹ میلیون الان شده ۶.۵۰۰ میلیون.»

– «من a21s ده روز پیش گرفتم۵۵۰۰ الان شده ۴۵۰۰٫»

– «من گوشی خریدم دوهفته پیش، ۲میلیون ارزون شده. این چه وضعشه؟ مثل آدم قیمت کم کنین.»

آخرین اخبار و گزارش‌ها در حوزه استارتاپ و فناوری اطلاعات را در صفحه اختصاصی استارتاپ تجارت‌نیوز دنبال کنید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند