موضوعات داغ:
تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

مشکلات مشترکان تلفن همراه ادامه‌دار است / سخنان وزیر ارتباطات هم کارساز نشد

مشکلات مشترکان تلفن همراه ادامه‌دار است / سخنان وزیر ارتباطات هم کارساز نشد

مشکلات مشترکان تلفن‌های همراه و به خصوص اپراتور همراه اول حتی پس از توضیحات وزیر ارتباطات در لایو اینستاگرامی نیز حل نشد و کاربران طی چند روز اخیر در فضای مجازی به اعتراض در این خصوص پرداخته‌اند.

به گزارش تجارت‌نیوز، قطع و کند شدن اینترنت اپراتورهای تلفن همراه یکی از موضوعاتی است که طی هفته‌های اخیر مشترکان را به دردسر انداخته است. در این خصوص برخی از مشترکان به اعتراض در فضای مجازی پرداختند که بیشترین اعتراض‌ها مربوط به اپراتور همراه اول است.

تعدادی از کابران توئیتر این سوال را پرسیده‌اند که چرا اینترنت همراه اول تا این حد کند شده است؟ موضوع برخی از توئیت‌ها خطاب به وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات است.

در همین مورد محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات در روز سوم مهر ماه در لایو اینستاگرامی درباره دلیل افت شبکه تلفن همراه گفت: با توجه به نیازهای هواپیمایی کشوری در باند فرکانسی ۹۰۰ مگاهرتز، قسمتی از این باند را به سیستم هواپیمایی کشور اختصاص دادیم که موجب کاهش کیفیت تلفن همراه شده است.

وی در این خصوص افزود: برای خدمات نسل چهار و سه ایرانسل و نسل چهار همراه اول حدود استانداری را می‌بینیم اما تاخیر نسل سوم همراه اول عددی حدود ۲۳۰ میلی ثانیه را با سرورهای داخلی ما تجربه می‌کند که این اشکال بزرگی در شبکه است. در ارتباطات بین‌الملل نسل سوم و چهارم ایرانسل و نسل چهارم همراه اول، وضعیت خوبی دارند اما نمودار نسل سوم همراه اول کیفیت بسیار نامناسبی دارد.

اما انگار صحبت‌های وزیر ارتباطات نیز نه مشکل را حل و نه مشترکان را راضی کرده است؛ اعتراض‌ها به این مشکلات و به خصوص هزینه‌های این اپراتورها در فضای مجازی باقی مانده است.

یکی از مخاطبان تجارت‌نیوز در این خصوص نوشت: من سیم کارت اعتباری همراه اول را شارژ می‌کنم بعد از اولین تماس کوتاه، پیام می‌آید شارژ شما کمتر از ۴۰۰ تومان است. نمیدونم چرا؟ جرات نمی‌کنم بیشتر از هزار تومان شارژ کنم.

یکی دیگر از مخاطبان به اسم مینا نوشت: من شارژ ۱۳ هزار تومانی گرفتم که نت بخرم صبح دیدم ۹ هزار تومان شارژ دارم بدون حتی استفاده کردن. این چه وضعی است؟ این وسط شارژ من غیب شد؟

کاربر دیگیری نوشت: متاسفانه همین موضوع برای همه‌ی ما و اطرافیانمان اتفاق افتاده بدون اینکه در هیچ برنامه‌ای شرکت کنند روزانه 500 تومان شارژ از سیم کارت اعتباری همراه اول کسر می‌شود.

موضوع هزنیه تبلیغات یکی از اعتراض‌های مشترکان است که یکی از مخاطبان در این خصوص نوشت: اول ازهمه که وقتی می‌گوییم ما پیام تبلیغاتی نمی‌خواهیم یعنی اصلا نمی‌خواهیم چرا بعد از مدتی دوباره پیام می‌آید: «درصورتی که تمایل نداری تبلیغات بیاد این شماره را بگیر».به زور تبلیغات ارسال می‌شود شاید مشترک سواد نداشته باشد آن شماره را بگیرد که دوباره لغو شود.

مخاطبی به نام حسین در این خصوص نوشت: سلام بعضی وقت‌‎ها که مثلا روبیکا برنامه‌ای را برای نصب پیشنهاد می‌کند که رایگان است اما وقتی نصب می‌شود روزی 500 تومان از شارژ کم می‌کند.

در خصوص طرح‌های تعرفه اینترنتی شاتل نیز انتقادهایی از سوی کاربران شده است. یکی از کاربران به اسم علیرضا در خصوص حجم‌های اینترنت شاتل نوشت: این هم از طرح‌های جدید شاتل، بسته‌های اینترنتی را بدون تغییر در حجم آن گران کرده‌اند. بسته اینترنتی دو روز مانده به زمان پایان تمام شده، بسته جدید خریدم اما اپراتور می‌گوید باید دو روز صبر کنی قبلی تموم شود و بعد اینترنت فعال می‌شود؛ چرا موقع خرید بسته جدید این موضوع را اعلام نکرد.

یکی دیگر از کاربران نوشت: در حالی که کل دنیا و حتی کشورهای جهان سوم، به سمت اینترنت نامحدود یا حجم‌های چند صد گیگابایت یا ترابایت در ماه پیش رفته‌اند، شاتل همچنان در حجم‌های پایین مانده است. این طرح‌ها (با دوره یک سال) را می‌دهد تا در کم‌تر از یک ماه تموم شود، مشتری تا یک سال دوباره طرح بخرد و پول در جیب‌شان بریزد.

با این روند باید دید سرانجام چه زمانی این مشکلات به پایان می‌رسد و وزیر ارتباطات در مرحله بعدی چه واکنشی نشان خواهد داد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند