تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

احراز هویت برای مسافران اسنپ و تپسی چقدر مهم است؟ / «برخی مسافران کرایه نمی‌‎دهند»

احراز هویت برای مسافران اسنپ و تپسی چقدر مهم است؟ / «برخی مسافران کرایه نمی‌‎دهند»

براساس گزارش‌های به دست آمده، برخی از رانندگان اسنپ و تپسی به علت عدم احراز هویت مسافران، با مشکلات جدی روبه‌رو شده‌اند. رانندگان این دو شرکت خواستار ثبت اطلاعات مسافران هستند.

به گزارش تجارت‌نیوز، اطلاعات هویتی رانندگان اسنپ و تپسی در هنگام ثبت‌نام در این شرکت‌ها به طور کامل ثبت می‌شود، اما عدم ثبت اطلاعات مسافران باعث برخی مشکلات برای رانندگان این صنف شده است.

ضرورت احراز هویت مسافران

با توجه به نظرات کاربران، به نظر می‌رسد اگر اسنپ و تپسی از مسافران هم مانند رانندگان اطلاعاتی را دریافت کنند تا در صورت بروز مشکل قابل پیگیری باشند، امنیت رانندگان نیز تا حدود زیادی تضمین خواهد شد.

« اگه اسنپ مسافران را طوری طراحی بکنن که هم مدارک ازشون بگیرن برای امنیت راننده و هم براشون حساب بانکی درست بکنن که موجودی داشته باشه بدون موجودی نتونه اسنپ بگیره، تا بعضی از مسافران سواستفاده نکنن.»

«سخت میشه مسافر رو مجبور کرد که احراز هویت انجام بده اما میشه برای مسافر امتیاز در نظر بگیرن… مسافرایی که احراز هویت شدن مثلا تیک سبز و مسافرای بدون احراز هویت قرمز… راننده میتونه تصمیم بگیره چقدر مراقب باشه و چه رفتاری داشته باشه…»

«میتونن کارت ملی و عکس مسافر رو بارگزاری کنند، همان طوری که از راننده بیچاره هزار جور اطلاعات هویتی میگیرند این کمترین کاریه که مدیران محترم میتونند برای حفظ امنیت رانندگان بکنند.»

«از هر مسافر بخوان صفحه اول شناسنامه یا کارت ملیشونو برای ثبت‌نام بارگزاری کنند که این مشکلات پیش نیاد. کاری نداره.»

پشتیبانی اسنپ رسیدگی نمی‌کند

برخی از رانندگان ادعا می‌کنند در بسیاری موارد که خطری رانندگان اسنپ و تپسی را تهدید می‌کند، پشتیبانی این دو شرکت پاسخگو نبوده یا موضوع را پیگیری نمی‌کنند.

«راننده اسنپم. دوبار مورد زورگیری قرار گرفتم، حتی به پشتیبانی زنگ زدم که مرتب می‌گفت تا فلان دقیقه نوبت شما می‌شود در حالی که پای جان انسان در میانه، هیچ پیگیری ازطرف اسنپ ندیدم، اکثرمسافرها ماسک ندارند اگر تذکر بدی باعث بحث و جدل میشه.»

«من راننده اسنپ هستم چند شب پیش من را به اطراف اصفهان در بیابان بردند، چند خلافکار پشت ماشینم که وانت پیکان هست سوار شدند با پشتیبانی تماس گرفتم ولی متاسفانه حتی یک تماس ساده هم با من نگرفتند که حداقل بدانند سالمم یا نه!»

«یه دفعه مسافر سوار کردم بعد یک ساعت توی ترافیک وقتی به مقصد رسیدم از ماشین پیاده شد بدون اینکه کرایه پرداخت کنه رفت وقتی به تلفن مسافر زنگ زدم خاموش بود با اسنپ تماس گرفتم گفتند چون پایان سفر زدید نمیتوانم پیگیر شویم.»

«یه خانم سوار کردم بعد رسیدم مقصد گفتم کرایه گفت آنلاین زدم ولی گوشیم خاموشه درحالیکه نزده بود. بعد کلی بحث و زنگ زدن به اسنپ گفتن بیخیال شو ما پیگیری میکنیم. هنوز خبری نشده.»

به نظر می‌رسد با مشکلاتی که برای برخی از رانندگان پیش آمده است، بهتر است که این دو شرکت تاکسی‌های آنلاین باید علاوه بر ثبت اطلاعات رانندگان، اطلاعات مسافران را نیز برای امنیت رانندگان ثبت کنند.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند