موضوعات داغ:
یک فعال استارتاپی پاسخ می‌دهد:

علت مهاجرت سعید رحمانی چه بود؟

علت مهاجرت سعید رحمانی چه بود؟

مدیر عامل یک گروه مالی فعال در حوزه استارتاپ‌ها در خصوص مهاجرت سعید رحمانی، فعال باسابقه حوزه استارتاپ‌ها گفت: ناراحت‌کننده است کسی که تازه به کشور برگشته، دانش وارد کرده و موجب ایجاد تحول و شغل در استارتاپ‌ها شده، به علت فشارها نتواند به کشور خدمت کند.

به گزارش تجارت‌نیوز، در میانه شهریور ماه سال جاری خبر مهاجرت سعید رحمانی، مدیرعامل و بنیان‌گذار صندوق و شرکت سرمایه‌گذاری سرآوا منتشر شد.

این مهاجرت با واکنش فعالان حوزه استارتاپ مواجه شد و برخی از این افراد از جمله شهرام شریف، موسس و سردبیر آی‌تی‌ایران؛ محمدتقی کریمی، توسعه‌دهنده کسب‌وکار؛ پدرام سلطانی، نائب رئیس سابق اتاق بازرگانی ایران و… نسبت به این مهاجرت ابراز نگرانی کردند و تعدادی هم علت آن را برخی فشارها دانستند.

عادل طالبی، فعال فضای دیجیتال و کسب‌وکار‌های دیجیتالی معتقد است: در جایی که به فعالان و کارآفرینان تهمت می‌زنند، نباید توقع داشت که مهاجرت نکند.

شایان شلیله، کارآفرین و فعال این حوزه نیز در این خصوص گفت: بیشترین درآمدی که نصیب بهترین استارتاپ‌ها می‌شود بین ۱۰ تا ۱۵ میلیون تومان است. در اروپا به دنبال این نیروهای استارتاپی هستند و به آنها حدود دو، سه هزار یورو می‌دهند. من تعداد زیادی را می‌شناسم که به همین دلایل از ایران رفتند.

در جدیدترین اظهارنظر رامین ربیعی، مدیر عامل یک گروه مالی فعال در حوزه استارتاپ در خصوص مهاجرت سعید رحمانی گفت: حیف است تجربه‌هایی مثل سرآوا که نقش پررنگی در شکل‌گیری استارتاپ‌های ایرانی داشته، به علت یک سری مسائل پیش پا افتاده جزئی و سوءتفاهم با مشکل مواجه شود.

وی که در یک نشست خبری سخن می‌گفت، در این باره ادامه داد: جزییات زیادی از این اتفاق نمی‌دانم، فقط می‌دانم یک سری مشکلات و فشار‌ها بوده ولی خیلی ناراحتم که با این مشکلات به سرآوا ضربه بخورد یا سعید رحمانی با مشکل رو‌به‌رو شود.

ربیعی درباره سعید رحمانی تصریح کرد: خیلی ناراحت‌کننده است کسی که به کشور برگشته، دانش وارد کرده و موجب ایجاد تحول و شغل در استارتاپ‌ها شده، به علت فشارها نتواند به کشور خدمت کند، سعید رحمانی در حوزه خودش یکی از متخصص‌ترین و قوی‌ترین افراد بوده است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا شما هم تحت فشار هستید؟ گفت: نه، ولی شرایط کشور را می‌دانید یک روز هستیم، یک روز دیگر شبنامه هست. کار در ایران نیاز به استقامت بالا دارد و این که یک عده‌ای در جای دیگری ببرند و بدوزند جای تعجب ندارد.

از بررسی اظهارنظرهای فعالان استارتاپی به نظر می‌سد دلیل اصلی مهاجرت سعید رحمانی فشارهای بوده که بر وی تحمیل شده است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند