نظرهای مخاطبان تجارت‌نیوز در مورد قیمت‌های بازار تلفن همراه

موبایل ارزان می شود؟

موبایل ارزان می شود؟

این روزها نوسانات بازار ارز و تعطیلی‌ها و محدودیت‌های کرونایی، بازار موبایل را راکد کرده است؛ برخی مردم معتقدند باید برای خرید اینگونه محصولات دست نگه داشت تا قیمت‌ها کاهش یابد اما گروهی صبر کردن را اشتباه می‌دانند و می‌گویند در ایران همیشه قیمت‌ها در چنین بازارهایی، صعودی بوده است.

تجارت‌نیوز چندی پیش گزارشی را با موضوع پیش بینی قیمت موبایل در بازار منتشر کرد. نظرهای مخاطبان را در این مورد در ادامه می‌خوانید.

نخرید؛ تا شب عید ارزان می‌شود

گروهی از مخاطبان تجارت‌نیوز معتقدند که با کاهش قیمت دلار، موبایل هم ارزان می‌شود و اگر مردم فعلا دست نگه دارند، تا شب عید قیمت‌ها در این بازار کاهش می‌یابد.

– «دلار بیاد پایین وقتی جنس جدید وارد بشه با دلار پایین تر، فروششم ارزون تر میشه با توجه به اینکه دلار تا ۱۸ هزار تومان ریزش خواهد داشت، مردم برای خرید صبر کنند چون می تونن گوشی رو ۵۰ درصد ارزون تر بخرن.»

– «گوشی الان که مغازه ها بسته هست، داخل سایتا گرونه، مغازه ها که باز شد، قیمتا افت شدید می کنه، نخرید که ارزون می شه تا عید.»

– «تا عید قیمت موبایل ۵۰ درصد افت خواهد داشت.»

– «طبیعتا ارزون می شه چون بدون اصول تا این حد گرون شده !!! از طلا که بالاترنیست!!؟ اگر بخرید پس خودتون دوست دارید گرون بشه والسلام.»

– «لطفا نخرید تا ارزون شه که اونایی که دستشون تنگ هست هم بتونن بخرن.»

– «اگر مردم، یکی دو ماه گوشی نخرن، ارزون می شه صد در هزار.»

– «قیمت رو خودمون با نخریدن پاییین می یاریم، موبایل که واجب نیست، خواهشا یه کم دندون رو جیگر بزارین حتما پایین می یاد. هر روز کمتر از دیروز.»

چی ارزان شده که موبایل ارزان بشود؟

گروهی هم معتقدند هیچ وقت کالایی در ایران ارزان نشده است و نباید برای خرید موبایل صبر کرد.

– «بخرید، الان موقع خرید است، بعد پشیمون می شی، به این حرف که ارزان می شه گوش نکنید. همیشه می گیم کاش می‌خریدم .البته الان بازار تعطیله، بعد تعطیلی انشالله.»

– «من می گم هیچ چیز توی ایران پایین نمی یاد به جز سر شرمنده پدر خانواده که دیگه توان خریدن مرغ راهم نداره چه برسه به گوشی!»

– «گوشی که قیمتش ۳برابر شده اگرم بیاد پایین ۵۰۰تومن می یاد.»

– «یادمه وقتی دلار 14 تومن بود میگفتن نخرین. الان وضع رو ببینین! تو ایران واسه آینده صبر کردن حماقته! هرچی، هرموقع بخری بازم سود کردی.»

– «اون گوشی موبایلی که دستته و خریدی 500 هزار و یکسال ازش استفاده کردی وحالا، اون رو میفروشی 2 میلیون. پس وای به حال اون کسی که برای اولین بار واسه خودش گوشی می خره. مسولین کجای کارند؟ فقط یاد گرفتند که جلسه پشت جلسه ، مصوبه پشت مصوبه و در نهایت اقتصاد همیشه راه خودش رو ادامه داده و می دهد.»

– «از گوشی گذشته، قیمت کالاها حتی با وجود ارزان شدن دلار همچنان رو به افزایشه، کاش نظارت می شد.»

– «ما گوشی شیایومی خریدیم شش میلیون و دویست و پنجاه هزار از بس وایسادم که ارزون بشه خسته شدیم.»

– «برای برنامه شاد خیلی ها قرض کردند و موبایل و تبلت خریدن.»

آخرین اخبار و گزارش‌ها در حوزه استارتاپ و فناوری اطلاعات را در صفحه اختصاصی استارتاپ تجارت‌نیوز دنبال کنید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند