موضوعات داغ:
در گفتگو با سخنگوی اتحادیه کسب‌وکارهای مجازی مطرح شد:

نوسازی ناوگان تاکسی آنلاین نیازمند مصوبه دولت

نوسازی ناوگان تاکسی آنلاین نیازمند مصوبه دولت

عضو هیات مدیره اتحادیه کسب‌وکارهای مجازی معتقد است: نوسازی ناوگان تاکسی‌های آنلاین که جایی ثابت در سیستم حمل‌ونقل عمومی ندارند، نیازمند تصویب آیین‌نامه از سوی هیات دولت است که به دلیل اختلافات دو وزارتخانه کشور و صمت به تعویق افتاده است.

رضا الفت‌نسب در گفتگو با تجارت‌نیوز در این باره می‌گوید: خودروهای تاکسی آنلاین در به عنوان ناوگان حمل‌ونقل عمومی محسوب نمی‌شوند چرا که این خودروها مانند تاکسی سرویس‌های سنتی و محلی هستند که به صورت محدود در یک محدوده فعالیت دارند.

او ادامه می‌دهد: یعنی یک خودرو گاهی صبح کار می‌کند و گاهی عصر یا یک روز اصلا فعال نیست و این باعث می‌شود در ناوگان عمومی حمل‌ونقل به صورت رسمی جایی نداشته باشند. بنابراین این خودروها شرایطشان متفاوت است و آنها نمی‌توانند مجبور به رعایت الزاماتی خاص و سختگیرانه در این زمینه باشند.

الفت‌نسب تاکید می‌کند: ما منتظر تصویب آیین نامه نظارتی وزارت صمت و وزارت کشور هستیم که درآن آیین نامه هرآنچه تصویب شود ملاک است. هرچند امیدواریم در جلسات تصویب این آیین نامه از اتحادیه کسب‌وکارهای مجازی دعوت شود و شنونده نظرات ما هم باشند اما در نهایت هرآنچه که به عنوان قانون تصویب شود ما ملزم به اجرای آن هستیم این درحالی است که متاسفانه هنوز دو نهاد دولتی نتوانستند با کمک هم این آیین نامه را به تصویب برسانند.

او اضافه می‌کند: متاسفانه نهادهای نظارتی اصرار بر صدور پروانه به تاکسی‌های آنلاین دارند که این شبهه را به وجود می‌آورد موضوع دریافت وجه برای صدور این پروانه لزوم صدور آن را پر رنگ کرده است. با وجود این، برای نوسازی ناوگان تاکسی‌های آنلاین اتحادیه‌ کسب‌وکارهای مجازی قانونی برای اجرا ندارد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند