اعطای وام ۱۵ میلیاردی به شتاب‌دهنده‌های بومی

وزارت ارتباطات و اطلاعات فناوری به شتاب‌دهنده‌های استارتاپی که بیش از یک سال سابقه کار داشته باشند حتی بدون اظهارنامه مالیاتی و بیمه تا سقف 15 میلیارد ریال وام می‌دهد.
اعطای وام ۱۵ میلیاردی به شتاب‌دهنده‌های بومی

به گزارش تجارت‌نیوز، این دستورالعمل که با عنوان «دستورالعمل حمایت از شتابدهنده‌های استانی فاوا»تهیه و تصویب شده با هدف رونق بخشی به کسب‌وکار فعالان حوزه ICT کشور و تثبیت اشتغال، حمایت و تقویت شرکت‌های نوپا در استان‌ها، به اجرا گذاشته شده است.

بر اساس این مصوبه سقف تسهیلات قابل ارائه به شتابدهندهای استانی از محل وجوه اداره شده وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ۱۵ میلیارد ریال است. میزان تسهیلات دریافتی بر اساس حاصل‌ضرب درصد امتیاز حاصله در سقف وام در نظر گرفته شده و با نظر کارگروه فنّی اجرائی تعیین می‌شود.

متقاضی می‌تواند به دفعات تا سقف تسهیلات قابل ارائه از تسهیلات وجوه اداره شده وزارت بهره‌مند شود.

از جمله شرایط دریافت این وام داشتن ماهیت حقوقی و رسمی ثبت شده، حداقل یک سال عمر کاری از راه‌اندازی، بومی و استانی بودن، داشتن تعدادی پرسنل اجرائی، اداری و تمام وقت بومی و کسب حداقل ۴۰ امتیاز از کاربرگ امتیازدهی شتاب‌دهنده‌ها اعلام شده است.

همچنین شتاب‌دهنده‌هایی که بیش از سه سال سابقه دارند، در صورت احراز توان مالی مطابق با دستورالعمل وام وجوه اداره شده وزارت تا سقف ۱۵ میلیارد ریال می‌توانند از تسهیلات وجوه اداره شده بهرهمند شوند.

از نکات قابل توجه این دستورالعمل امکان استفاده شتاب‌دهنده‌هایی که دارای اظهارنامه مالیاتیی و لیست بیمه نیستند در صورت تائید در کارگروه وام وجوه اداره شده از بودجه است که می‌توانند به میزان یک میلیارد ریال و به ازای هر هسته کاری مستقر ۲۵۰ میلیون ریال از تسهیلات وجوه اداره شده وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات وام دریافت کنند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام تجارت نیوز