تولید گوشی‌های سامسونگ کاهش می‌یابد؟

تولید گوشی‌های سامسونگ کاهش می‌یابد؟

به گزارش SamMobile بازسازی اقتصاد جهانی در دوران پساکرونا شرکت سامسونگ را هم به کاهش تولیدات گوشی وادار کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، تورم فراگیر در جهان و همچنین جنگ میان روسیه و اکراین از جمله دلایلی است که باعث شده است تولیدات سامسونگ کاهش یابد.

بر اساس گزارش دیجیاتو، از قرار معلوم سامسونگ قصد دارد برنامه تولید ۳۱۰ میلیون دستگاه گوشی هوشمند در سال ۲۰۲۲ را به رقم ۲۸۰ میلیون دستگاه کاهش دهد. البته ۲۸۰ میلیون دستگاه همچنان آمار تولید بالایی است اما چنین عقب‌نشینی چشمگیری از هدف اولیه نمی‌تواند به معنای اخبار خوب باشد.

به گزارش SamMobile بازسازی اقتصاد جهانی در دوران پساکرونا کندتر از میزان انتظار پیش رفته است. این امر کمپانی‌های بزرگ را به واکنش وا داشته تا برای جبران بخشی از خسارت‌های خود از اهداف تعیین شده تولیدی برای سال ۲۰۲۲ عقب‌نشینی کنند.

این پایگاه خبری در ادامه همچنین خاطر نشان کرد فشار تورم روی مشتریان آنها را در رابطه با مخارج‌شان محتاط کرده و از سوی دیگر جنگ میان روسیه و اوکراین نیز کمکی به بهتر شدن این شرایط نمی‌کند.

کاهش تولید گوشی های سامسونگ

بدین ترتیب سامسونگ نیز در نهایت تصمیم گرفته که از طریق کاهش ۳۰ میلیونی تولید گوشی هوشمند در سال ۲۰۲۲، با این شرایط مقابله کند.

سامسونگ در زمینه دریافت تاثیرات منفی از موارد مذکور تنها نیست و به عنوان مثال اپل نیز در حال طی کردن مسیر مشابهی است. این کمپانی هم به نظر می‌رسد که تولیدات خود در سال جاری، به شکل خاص تولید آیفون SE جدید را تا ۲۰ درصد کاهش داده است.

با این حال تصمیم سامسونگ در زمینه کاهش تولیدات مانند اپل تنها مختص یک سری یا یک مدل خاص نیست و تمامی تولیدات از میان‌رده‌های اقتصادی تا گزینه‌های پرچمدار را در بر خواهد گرفت.

در پایان بد نیست به این مورد نیز اشاره کنیم که در حال حاضر نرخ تورم در برخی بازارهای کلیدی در بالاترین میزان خود قرار دارد و به عقیده تحلیلگران این امر علت اصلی دور شدن مشتریان از بازار بوده است.

بدین ترتیب آنها نیز درست مثل کمپانی‌های بزرگ تا حد امکان از مخارج اضافی خود کاسته‌اند، امری که می‌تواند حتی به کاهش فروش محصولات اقتصادی بازار هم منتهی شود.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند