استاندار یزد:

آسیب‌رسانی به خط انتقال آب به استان یزد قانون‌شکنی است

تجارت نیوز

استاندار یزد گفت: آسیب‌رسانی به خط انتقال آب به استان یزد خلاف قانون و قانون‌شکنی است و پیگیر خسارت‌های وارد شده به استان از طریق مراجع قانونی هستیم.

محمود زمانی قمی در مورد آب انتقالی به یزد،‌ اظهار کرد: آب انتقالی به استان یزد با عنایت به مقررات جاری و قانونی کشور در دهه ۶۰ و بعد از آن انجام و محقق شده و انتقال آب از منابع کوهرنگ به استان کاملا قانونی است.

به گزارش تجارت‌نیوز٬ رئیس شورای تامین استان یزد افزود: طبیعی است که آسیبرساندن به این خط انتقالی و جریان قانونی خلاف مقررات و قانون‌شکنی است و تکلیف ما و همه دست‌اندرکاران با قانون‌شکنی روشن است.

وی با تاکید بر تامین امنیت خط انتقال آب به استان، گفت: حمله به خط انتقالی به هیچ وجه قابل قبول نیست، اینجانب موضوع را به مراجع مربوطه منتقل کرده‌ام و دراین رابطه پیگیر هستم. درحال حاضر موضع ما در حقیقت گرفتن خسارت از عناصری است که موجب این جریان شده‌اند.

استاندار یزد با تاکید بر اولویت تامین آب شرب برای مردم گفت: دولت تدبیر و امید پیگیر پاسخ به مطالبات کشاورزان اصفهانی است.

وی ادامه داد: حتی در شرایطی که آب بسیار اندک است آب آشامیدنی و بهداشتی بر سایر مصارف ترجیح دارد و این یک امر پذیرفته شده در دولت و مجموعه کشور است و همه باید به این مهم عنایت داشته باشند.

زمانی قمی افزود: وقتی آب کم و منابع آبی ضعیف است به طور طبیعی کشاورزان نیز متاثر از این شرایط می‌شوند و متوجه هستیم که کشاورزان عزیز اصفهانی نیز دچار مرارت‌هایی باشند. دولت در این رابطه تدبیر کرده و می‌کند و خسارت‌های ناشی از فقدان آب در حوزه کشاورزی را تامین کرده و می‌کند.

وی با بیان این‌که نگاه به کاهش نزولات، تغییرات اقلیمی و کمبود شدید آب برنامه‌ریزان و مردم عزیز را به این مسیر رهنمون می کند که صرفه‌جویی و کاهش مصرف را در دستورکار خود قرار دهند، تاکید کرد: این کاهش مصرف و صرفه‌جویی در حوزه کشاورزی، صنعت و شرب و بهداشت است و خوشبختانه مردم استان به این نکته عنایت لازم را داشته و دارند و شایسته است برنامه‌ریزان نیز برای گرفتن تصمیمات لازم در حوزه صرفه‌جویی اقداماتی را انجام دهند.

 

منبع: ایسنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند