کد خبر: 132180

آغاز به کار گمرک آبادان در مبادی ورودی اروند

مدیر کل مرکز واردات و امور مناطق آزاد گمرک ایران از استقرار گمرک در مبادی ورودی و خروجی منطقه آزاد اروند خبر داد.

سرویس کسب‌وکار -

به گزارش تجارت‌نیوز، علی معقولی با بیان اینکه گمرک آبادان در مبادی ورودی منطقه آزاد اروند مستقر شد، گفت: مراتب قانونی واردات و صادرات در این مبادی با نظارت گمرک انجام می‌شود.

وی بیان کرد: با تجهیز کانکس‌های گمرک برای انجام عملیات گمرکی و مدیریت ریسک، گمرک فعالیت خود را در مبادی ورودی آغاز کرد.

وی افزود: کانکس‌های گمرک در حال حاضر با انجام چک رندوم واردات و صادرات در مبادی ورودی بخشی از فعالیت گمرک را در مبادی ورودی و خروجی به عهده دارند.

معقولی بیان کرد: گمرک آبادان با استقرار در گیت‌های ورودی و خروجی چک رندوم واردات و صادرات را برعهده دارد و با ارجاع مواردغیر قانونی مشاهده شده توسط بازرسان مستقر در گیت‌ها به کانکس گمرک، مراتب قانونی طبق قوانین گمرک مناطق آزاد انجام می‌شود.

مدیر کل مرکز واردات و امور مناطق آزاد گمرک ایران با بیان تعرفه‌های کالای همراه مسافر در مناطق آزاد اروند، اظهارکرد: کالای همراه مسافر به ارزش ۸۰ دلار برای هر مسافر در گیت‌ها اجرا می‌شود.

معقولی تاکید کرد: چنانچه برای کامیون‌های حمل کالا از گمرک مستقر در شهر مجوز خروج صادر شود نیاز به بررسی مجدد در گیت‌ها ندارد.

گزیده‌های وب

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0.14)
1331.7
1.83
مثقال طلا (%0)
608100
0
سکه امامی (%0)
1502500
0
دلار (%0)
4434
0
یورو (%0)
5572
0
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.