اکسکوینو

آغاز پرداخت وام ازدواج ۱۰۰ میلیون تومانی

تعداد ضامن وام ازدواج اعلام شد

بانک مسکن در بخشنامه‌ای جدید به شعب سراسر کشور ابلاغ کرده است که به زوج‌هایی که تاریخ عقدشان از اول فروردین ٩٩ ثبت شده است، وام ازدواج ١٠٠‌میلیون تومانی می‌دهد.

به گزارش تجارت‌نیوز، پرداخت وام ١٠٠‌میلیون تومانی ازدواج آغاز شد. بانک مسکن در بخشنامه‌ای جدید به شعب سراسر کشور ابلاغ کرده است که به زوج‌هایی که تاریخ عقدشان از اول فروردین ٩٩ ثبت شده است، وام ازدواج ١٠٠‌میلیون تومانی می‌دهد.

کمیسیون تلفیق بودجه ٩٩‌ سال گذشته مصوب کرد که از ابتدای امسال هرکدام از زوج‌ها باید ۵٠‌میلیون تومان وام ازدواج بگیرند. بر اساس این تصمیم، تبصره ١۶ لایحه بودجه‌ سال ٩٩، بانک مرکزی موظف شده است از محل پس‌انداز و جاری قرض‌الحسنه، تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج را به زوج‌هایی که تاریخ عقد آنها بعد از یکم فروردین ‌سال ٩٩ است و تاکنون وام ازدواج دریافت نکرده‌اند با اولویت نخست پرداخت کند.

دوره بازپرداخت این وام هفت ساله و با نرخ سود ۴‌درصد است که البته زوج‌ها باید تضامین کافی برای دریافت این وام به بانک‌ها بدهند. این در حالی است که بانک مرکزی اعلام کرده است شرایط ضامن نیز تسهیل شده، به ‌صورتی که معرفی یک ضامن  به بانک و گرفتن سفته کفایت می‌کند.

بانک‌ها موظف شده‌اند که هر ۶ ماه یک بار گزارش پرداخت وام ازدواج را به مجلس ارایه بدهند. حالا در‌ سال جدید بانک مسکن نخستین قدم را برای پرداخت وام ١٠٠‌میلیون تومانی ازدواج برداشته است و با بخشنامه‌ای پرداخت وام ١٠٠‌میلیون تومانی ازدواج را به شعب خود ابلاغ کرده است.

در بخشنامه بانک مسکن همچنین قید شده است خانواده‌های ایثارگران می‌توانند ٢٠٠‌میلیون تومان وام ازدواج دریافت کنند.

منبع: روزنامه شهروند 

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند