رحمانی اظهار کرد:

آمادگی برای تداوم آرامش در بازار

آمادگی برای تداوم آرامش در بازار

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: وزارت صنعت، معدن و تجارت آمادگی کامل دارد تا در چارچوب برنامه‌های مشترک همکاری با وزارت جهاد کشاورزی، شرایط را برای تداوم آرامش بیشتر بازار و تامین مناسب کالاهای اساسی مورد نیاز مردم فراهم کند.

به گزارش تجارت‌نیوز، «رضا رحمانی» در نشستی با «کاظم خاوازی» وزیر جهادکشاورزی اظهار کرد: در تامین مناسب و تولید کافی اقلام اساسی و مایحتاج ضروری مردم، هر دو وزارتخانه مسئولیت‌های مشترکی دارند و باید برای توسعه همکاری‌ها و بهره گیری از فرصت‌های همکاری بیش از پیش برنامه‌ریزی و اقدام شود.

وی اضافه‌کرد: یکی از برنامه‌های محوری وزارت صنعت، معدن و تجارت در سال ۹۹ توسعه صادرات غیرنفتی و مدیریت واردات است که در این موضوع، بخش کشاورزی و اقلام کالایی این حوزه، از نظر صادراتی و مدیریت دقیق واردات دارای اهمیت ویژه ای هستند.

رحمانی با اشاره به همکاری خوب وزارت جهاد کشاورزی با وزارت صنعت در قالب ستاد های مشترک همکاری از جمله «ستاد تنظیم بازار کشور» و «ستاد رفع موانع تولید»، گفت: توسعه بخش کشاورزی و دامی کشور در تامین بخش اساسی مواد اولیه مورد نیاز واحدهای تولیدکننده مواد غذایی کشور دارای اهمیت فراوانی است و از این نظر وزارت صنعت حمایت از بخش کشاورزی را وظیفه خود دانسته و همه ظرفیت‌های موجود را برای افزایش همکاری‌ها به کار خواهد بست.

وزیر صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد: توسعه صنایع تبدیلی، تکمیلی و زنجیره تولید بخش کشاورزی به شکوفایی بخش صنعتی کشور به‌ویژه در حوزه صنایع غذایی کمک شایان توجهی کرده و در افزایش حجم صادرات غیرنفتی کشور می‌تواند نقش پررنگ‌تری داشته باشد.

رحمانی گفت: بخش مهمی از حوزه نظارت وزارت صنعت، معدن و تجارت و عملکرد سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان منوط به افزایش تولیدات بخش کشاورزی و تامین مناسب اقلام کالایی مورد نیاز در سطح بازار این حوزه است.

منبع: ایرنا 

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند