ایران بروکر

۴۱۳ ناوگان جدید به شبکه ریلی کشور اضافه شد

شبکه ریلی+تجارت نیوز

امسال در دومین مرحله ورود ناوگان نو و بازسازی شده، ۴۱۳ ناوگان جدید وارد شبکه ریلی کشور شد.

به گزارش تجارت‌نیوز، ۴۱۳ ناوگان جدید به شبکه ریلی کشور اضافه شد.

به نقل از صداوسیما، این مراسم با حضور وزیر راه و شهرسازی برگزار و ۴۱۳ ناوگان جدید به ارزش ۱۰۲۷میلیارد تومان وارد شبکه ریلی کشور شد.

در این مراسم که صبح امروز در ایستگاه راه‌آهن تهران برگزار شد از ۴۰۷ دستگاه واگن باری به ارزش ۸۳۶میلیارد تومان و ۷دستگاه لکوموتیو به ارزش ۱۹۱میلیارد تومان برای پیوستن به شبکه ریلی کشور رونمایی شد.

واگن‌های باری تولید شده شامل انواع واگن‌های لبه بلند، لبه کوتاه، حمل بالاست و حمل غله ساخت شرکت‌های واگن پارس، پلور سبز، فولاد درخشان اراک، توسعه صنایع ریلی ایرانیان (ایریکو) و واگن‌سازی کوثر اصفهان با سرمایه‌گذاری شرکت‌های مپنا، احیا ریل ایرانیان، پرتوبار فرابر خلیج فارس، همراه جاده ریل دریا، آذر کیا تجارت، سپهر وازه طوس، سپهران ریل راسا، تجارت کوشش سپاهان و پارسیان ریل شرق بودند.

لکوموتیو‌های نو و بازسازی شده نیز با تلاش شرکت‌های مپنا لکوموتیو، واگن پارس و کارخانجات بازسازی لکوموتیو کرج با مشارکت و سرمایه‌گذاری شرکت‌های فولاد مبارکه، البرز نیرو، مپنا و راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران تولید و به چرخه حمل‌ونقل ریلی کشور افزوده شدند.

تعداد ناوگان تولید و بازسازی شده در سه ماه نخست سال جاری ۳۱۹ دستگاه بود که با تولید و بازسازی ۴۱۳ ناوگان در سه دوم سال (تیر، مرداد و شهریور) مراسم رونمایی انجام شده و تعداد تجمیعی ناوگان تولید و بازسازی شده در نیمه نخست سال ۱۴۰۱ به ۷۳۲ دستگاه ناوگان رسیده است که در مقایسه با ۶ ماه نخست سال ۱۴۰۰ این میزان، رشد ۱۱۹ درصدی را در مقایسه با سال گذشته نشان می‌دهد.

نظرات