آمریکا یک بانک روسی و یک شرکت چینی را تحریم کرد

آمریکا یک بانک روسی و یک شرکت چینی را تحریم کرد

استیون منوچین، وزیر خزانه‌داری آمریکا در بیانیه‌ای در خصوص اعمال این تحریم‌ها، تاکید کرد، آمریکا اعمال تحریم‌های واشنگتن و سازمان ملل را ادامه می‌دهد و جلوی ورود درآمدهای غیرقانونی به کره شمالی را می‌گیرد.

آمریکا تحریم‌های مرتبط با کره شمالی را علیه یک مدیر بانک و یک شرکت از کره شمالی، یک بانک روس و یک شرکت چینی اعمال کرد و از سازمان ملل خواست که آن‌ها را به فهرست تحریم‌های خود اضافه کند.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی افزود: تحریم‌های ما تا زمان دستیابی به خلع سلاح نهایی و کاملا قابل تایید کره شمالی به قوت خود باقی خواهند ماند.

تحریم‌های آمریکا علیه ری جونگ وون، نماینده بانک تجارت خارجی در مسکو و یکی از مقامات دولت کره شمالی صورت گرفته‌اند. بانک تجارت خارجی هم‌اکنون تحت تحریم‌های آمریکا و سازمان ملل قرار دارد.

دولت دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا همچنین تحریم‌هایی را علیه بانک تجاری آگروسیوز که یک بانک روسی است، وضع کرده و آن را به انجام یا تسهیل آگاهانه معامله قابل توجهی به نمایندگی از هان جانگ سو، نماینده بانک تجارت خارجی متهم می‌کند. هان نیز تحت تحریم‌های آمریکا و سازمان ملل قرار دارد.

وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد، طبق یکی از قطعنامه‌های سازمان ملل در سال ۲۰۱۶، اگر کشوری تعیین کند که فردی به نمایندگی از کره شمالی یا هم‌سو با منافع بانک‌ها یا موسسات مالی کره شمالی فعالیت می‌کند، باید اخراج شود. بنابراین هان جانگ سو و ری جونگ وون باید از روسیه اخراج شوند.

وزارت خزانه‌داری آمریکا افزود، بانک آگروسیوز در سال ۲۰۱۸ نیز با هان کار کرده و آگاهانه چندین حساب بانکی را برای دست‌کم سه شرکت وابسته به بانک تجارت خارجی افتتاح کرده است.

آمریکا همچنین تحریم‌هایی را علیه دو شرکت وابسته به بانک تجارت جهانی که در پیونگ‌یانگ و چین قرار دارند، وضع کرده است.

هیئت نمایندگان آمریکا از شورای امنیتی سازمان ملل درخواست کرد که تحریم‌هایی را علیه ری جونگ وون و سه سازمان وضع کند.

طبق اسنادی که برای اعضای این شورا ارسال شده، هلند که ریاست کمیته نظارت بر تحریم‌ها علیه کره شمالی را برعهده دارد، نامه‌ای به اعضای شورا امنیت نوشته و از آنان خواسته که تا ۱۰ اوت هرگونه مخالفت خود را با این طرح اعلام کنند.

هیئت آمریکا در سازمان ملل اظهار کرد، این درخواست همزمان با اقدامات وزارت خزانه‌داری آمریکا صورت می‌گیرد و بخشی از اقدامات هماهنگ‌شده دولت آمریکا برای ادامه اعمال تحریم‌های موجود در سطح داخلی و چندجانبه است تا فعالیت‌های مالی غیرقانونی کره شمالی را متوقف کند.

در همین حال نمایندگان آمریکا در سازمان ملل، روسیه را به نقض تحریم‌های سازمان ملل علیه کره شمالی متهم کردند و گفتند، “گزارش‌های معتبری” از صدور مجوزهای کار جدید از سوی مسکو برای کارگران کره شمالی وجود دارد؛ ادعایی که روسیه آن را تکذیب می‌کند.

بر اساس گزارش وال‌استریت ژورنال، روسیه به هزاران کارگر اهل کره شمالی اجازه می‌دهد که به این کشور وارد شوند و برای آنان مجوز کار صادر می‌کند. این اقدام روسیه ناقض تحریم‌های سازمان ملل است.

وال استریت ژورنال با اشاره به آمار وزارت کشور روسیه گزارش کرده است، از ماه سپتامبر بیش از ۱۰ هزار کارگر از کره شمالی وارد روسیه شده‌اند.

آمارهای به دست آمده از وزارت کار روسیه نشان می‌دهند که در سال جاری دست‌کم ۷۰۰ مجوز کار جدید از سوی روسیه برای شهروندان که شمالی صادر شده است.

یک سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در این باره اظهار کرد: کاملا واضح است که روسیه باید اقدامات بیشتری را علیه کره شمالی انجام دهد. روسیه می‌گوید خواستار روابط بهتر با آمریکا است پس مسکو باید با همکاری با واشنگتن و نه با اقدام علیه آن، این ادعا را ثابت کند.

این مقام آمریکایی ادامه داد: به نظر می‌رسد که کارگران کره شمالی در روسیه، سالانه از ۱۵۰ تا ۳۰۰ میلیون دلار پول به کره ارسال می‌کنند. حالا زمان آن رسیده که روسیه اقدامی کند. مسکو باید فورا و کاملا تمام تحریم‌های سازمان ملل را اعمال کند.

 

منبع:‌ ایسنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند