اجاره‌بهای ساختمان‌های خاص پایتخت / ودیعه‌های میلیاردی در تهران (جدول)

با تورم بیش از 100 درصدی که در بخش مسکن وجود دارد و کاهشی که در معاملات طی چند ماه اخیر رخ داده، مشاهده ودیعه‌های میلیاردی در تهران شاید چندان دور از انتظار نباشد.
اجاره‌بهای ساختمان‌های خاص پایتخت / ودیعه‌های میلیاردی در تهران (جدول)

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت هر مترمربع خانه در تهران در آذر ماه امسال با رشد ۹۲٫۶ درصدی نسبت به آذر ماه سال گذشته از پنج میلیون تومان به بیش از ۹ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان رسید.

این افزایش ۱۰۰ درصدی قیمت مسکن در تهران و قیمت‌های نجومی در بخش مسکن به نظر می‌رسد به بخش معاملات رهن و اجاره نیز وارد شده است.

در یکی از آگهی‌های فروش اشاره شده است: سه طبقه پارکینگ با ۲۰۲۰ متراژ در جردن، یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ودیعه و اجاره‌بها ۱۶۰ میلیون تومان. این ملک نوساز در سه طبقه است که دو آسانسور مستقل و همچنین ۱۵۰ متر لابی دارد.

یک مغازه ۳۶۵ متری در منطقه سعادت‌آباد، که ۲۵۰ متر از مساحت این ملک در کف قرار دارد و ۱۱۵ متر آن بالکن است. این ملک با ودیعه یک میلیارد تومانی، ۱۲۰ میلیون تومان نیز اجاره‌بها دارد. در آگهی اجاره این ملک آمده که این مغازه تخلیه است و در مورد ودیعه و اجاره‌بها ذکر شده که قابلیت تبدیل مبلغ رهن و اجاره وجود دارد.

یک ساختمان اداری ۴۰۰۰ متری که سند اداری دارد و در خارج از منطقه زوج و فرد قرار دارد و محدودیت پارکینگ ندارد با یک میلیارد تومان ودیعه، ۱۱۰ میلیون تومان نیز اجاره‌بها دارد. این ملک در منطقه مرزداران است.

دو میلیارد تومان ودیعه و ۱۵۰ میلیون تومان اجاره برای ملکی دیگر با ۴۱۰ متر تجاری در منطقه شهرک غرب آگهی شده است. صاحب این ملک در آگهی خود نوشته است فقط به برندها و رستوران‌های برند اجاره می‌دهد و ۳۹۰ متر هم حیاط اختصاصی دارد.

آگهی دیگری مربوط به پنج میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان ودیعه ساختمان پزشکان ۸۰ متری در منطقه سعادت آباد است. علاوه بر ودیعه بالای پنج میلیارد تومانی، ۵۰ میلیون تومان نیز برای اجاره‌بهای این ملک در نظر گرفته شده است.

برای یک ملک تجاری ۳۹۰ متری در منطقه حکمت تهران هم سه میلیارد تومان ودیعه و ۸۰ میلیون تومان اجاره‎‌بها قید شده است. در فهرست امکانات این ملک چهار عدد پارکینگ، کف پوش سنگی، چیلر سرمایشی و گرمایشی ذکر شده است.

۲۷۰ متر مغازه که در آگهی آمده است مناسب بانک و فروشگاه‌های زنجیره‌ای، در صادقیه با ۷۰ متر حیاط اختصاصی، دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان ودیعه دارد و ۶۰ میلیون تومان نیز برای اجاره‌بها باید پرداخته شود.

ملک ۳۳۰۰ متری در چهار طبقه دو واحدی با سند اداری در سعادت آباد، چهار میلیارد تومان ودیعه و ۷۵۰ میلیون اجاره‌بها خورده است. در این آگهی امکاناتی از قبیل سه آسانسور مستقل با ظرفیت ۲۰ نفره، لابی مجلل اداری، ارتفاع سقف شش متر و تمام شیشه ذکر شده است.

در جدول تجارت‌نیوز به جزئیاتی از این آگهی‌ها اشاره شده است:

متراژ و منطقه ودیعه اجاره‌بها امکانات
۴۰۰۰ متر

مرزداران

۱ میلیارد تومان ۱۱۰ میلیون تومان سند اداری، خارج از منطقه زوج و فرد، بدون محدودیت پارکینگ
۳۳۰۰ متر

سعادت آباد

۴ میلیارد تومان ۷۵۰ میلیون تومان ۴ طبقه ۲ واحدی، دارای سند اداری، ۳ آسانسور مستقل با ظرفیت ۲۰ نفر، لابی، ارتفاع سقف ۶ متری.
۲۰۲۰ متر

جردن

۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان ۱۶۰ میلیون تومان سه طبقه، دو آسانسور مستقل، نوساز، ۱۵۰ متر لابی.
۴۱۰ متر

شهرک غرب

۲ میلیارد تومان ۱۵۰ میلیون تومان ۳۹۰ متر حیاط اختصاصی، اجاره فقط به برندها و رستوان‌های برند.
۳۹۰ متر

حکمت

۳ میلیارد تومان ۸۰ میلیون تومان ۴ عدد پارکینگ، کف پوش سنگی، چیلر سرمایشی و گرمایشی و نوع سند شخصی.
۳۶۵ متر

سعادت آباد

۱ میلیارد تومان ۱۲۰ میلیون تومان ۲۵۰ متر کف، ۱۱۵ متر بالکن، قابلیت تبدیل مبلیغ رهن و اجاره.
۲۷۰ متر

صادقیه

۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان ۶۰ میلیون تومان مناسب بانک و فروشگاه‌های زنجیره‌ای، ۷۰ متر حیاط اختصاصی.
۸۰ متر

سعادت آباد

۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان ۵۰ میلیون تومان ساختمان پزشکان
این مطلب را به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام تجارت نیوز