جدیدترین آمار از مسکن تهران در آذرماه:

قیمت مسکن 2 برابر شد / قیمت خانه در آستانه 10 میلیونی شدن

قیمت مسکن 2 برابر شد / قیمت خانه در آستانه 10 میلیونی شدن

قیمت هر مترمربع خانه در تهران در آذرماه امسال با رشد 92.6 درصدی نسبت به آذرماه سال گذشته از پنج میلیون تومان به بیش از 9 میلیون و 600 هزار تومان رسید.

به گزارش تجارت‌نیوز، بر اساس گزارش منتشرشده از سوی وزارت راه و شهرسازی، در آذرماه امسال 5 هزار و 896 فقره خرید و فروش آپارتمان‌‌های مناطق 22گانه تهران به ثبت رسید.

تعداد معاملات آپارتمان‌های شهر تهران طی هشت‌ماهه اخیر با روند به‌شدت کاهشی روبه‌رو بوده، به‌طوری که از حدود 17 هزار فقره معامله در اردیبهشت‌ماه سال جاری با کاهش 65 درصدی به پنج هزار فقره در آذرماه رسید.

تعداد معاملات آپارتمان‌های شهر تهران در آذرماه سال جاری با کاهش حدود 0.7 واحد درصدی نسبت به ماه قبل پنج هزار و 896 فقره بوده است.

روند معاملات و قیمت مسکن از ابتدای سال 1397

بررسی آمارها نشان می‌دهد بیشترین معاملات صورت‌گرفته متعلق به آپارتمان‌های منطقه پنج تهران بوده که سهم 15 درصدی از کل معاملات صورت‌گرفته را به خود اختصاص داده است.

در آذرماه سال جاری متوسط قیمت هر مترمربع آپارتمان در تهران با رشد 4.8 درصدی نسبت به ماه قبل به 9 میلیون و 630 هزار تومان رسید.

بالاترین قیمت یک مترمربع آپارتمان در آذر ماه امسال با 22 میلیون و 255 هزار تومان متعلق به منطقه یک تهران و پایین‌ترین قیمت با چهار میلیون و 100 هزار تومان متعلق به منطقه 18 تهران است.

معاملات و قیمت مسکن در مناطق 22گانه تهران در آذرماه سال 1397

قیمت هر مترمربع آپارتمان‌ در سطح مناطق 22گانه تهران از ابتدای سال جاری تا آذرماه با 72.4 درصد رشد همراه بوده است.

همچنین متوسط قیمت هر مترمربع آپارتمان‌ در سطح مناطق 22گانه تهران در آذرماه سال جاری نسبت به آذرماه سال گذشته با بیش از 92.6 درصد رشد حدود 4.6 میلیون تومان افزایش یافته است. در همین دوره میزان معاملات مسکن بیش از ۶۲ درصد کاهش یافته است.

بررسی آمارها نشان می‌دهد از سال گذشته تاکنون میزان افزایش قیمت مسکن در آذرماه سال جاری بی‌سابقه بوده است.

افزایش قیمت مسکن در آذرماه سال 1397

متوسط قیمت یک مترمربع آپارتمان‌ در تهران در آذرماه امسال با رشد بیش از 92 درصد نسبت به آذرماه سال گذشته، حدود 4.6 میلیون تومان گران‌تر شد.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند