جدیدترین آمار از مسکن تهران در آذرماه:

قیمت مسکن ۲ برابر شد / قیمت خانه در آستانه ۱۰ میلیونی شدن

قیمت هر مترمربع خانه در تهران در آذرماه امسال با رشد 92.6 درصدی نسبت به آذرماه سال گذشته از پنج میلیون تومان به بیش از 9 میلیون و 600 هزار تومان رسید.
قیمت مسکن ۲ برابر شد / قیمت خانه در آستانه ۱۰ میلیونی شدن

به گزارش تجارت‌نیوز، بر اساس گزارش منتشرشده از سوی وزارت راه و شهرسازی، در آذرماه امسال ۵ هزار و ۸۹۶ فقره خرید و فروش آپارتمان‌‌های مناطق ۲۲گانه تهران به ثبت رسید.

تعداد معاملات آپارتمان‌های شهر تهران طی هشت‌ماهه اخیر با روند به‌شدت کاهشی روبه‌رو بوده، به‌طوری که از حدود ۱۷ هزار فقره معامله در اردیبهشت‌ماه سال جاری با کاهش ۶۵ درصدی به پنج هزار فقره در آذرماه رسید.

تعداد معاملات آپارتمان‌های شهر تهران در آذرماه سال جاری با کاهش حدود ۰٫۷ واحد درصدی نسبت به ماه قبل پنج هزار و ۸۹۶ فقره بوده است.

افزایش قیمت مسکن
روند معاملات و قیمت مسکن از ابتدای سال ۱۳۹۷

بررسی آمارها نشان می‌دهد بیشترین معاملات صورت‌گرفته متعلق به آپارتمان‌های منطقه پنج تهران بوده که سهم ۱۵ درصدی از کل معاملات صورت‌گرفته را به خود اختصاص داده است.

در آذرماه سال جاری متوسط قیمت هر مترمربع آپارتمان در تهران با رشد ۴٫۸ درصدی نسبت به ماه قبل به ۹ میلیون و ۶۳۰ هزار تومان رسید.

بالاترین قیمت یک مترمربع آپارتمان در آذر ماه امسال با ۲۲ میلیون و ۲۵۵ هزار تومان متعلق به منطقه یک تهران و پایین‌ترین قیمت با چهار میلیون و ۱۰۰ هزار تومان متعلق به منطقه ۱۸ تهران است.

افزایش قیمت مسکن
معاملات و قیمت مسکن در مناطق ۲۲گانه تهران در آذرماه سال ۱۳۹۷

قیمت هر مترمربع آپارتمان‌ در سطح مناطق ۲۲گانه تهران از ابتدای سال جاری تا آذرماه با ۷۲٫۴ درصد رشد همراه بوده است.

همچنین متوسط قیمت هر مترمربع آپارتمان‌ در سطح مناطق ۲۲گانه تهران در آذرماه سال جاری نسبت به آذرماه سال گذشته با بیش از ۹۲٫۶ درصد رشد حدود ۴٫۶ میلیون تومان افزایش یافته است. در همین دوره میزان معاملات مسکن بیش از ۶۲ درصد کاهش یافته است.

بررسی آمارها نشان می‌دهد از سال گذشته تاکنون میزان افزایش قیمت مسکن در آذرماه سال جاری بی‌سابقه بوده است.

افزایش قیمت مسکن
افزایش قیمت مسکن در آذرماه سال ۱۳۹۷

متوسط قیمت یک مترمربع آپارتمان‌ در تهران در آذرماه امسال با رشد بیش از ۹۲ درصد نسبت به آذرماه سال گذشته، حدود ۴٫۶ میلیون تومان گران‌تر شد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید